w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Kotala   

herb1INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW  

Przypomnienie o konieczności dokonania opłaty II raty za korzystanie w 2022 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tekst jednolity Dz.U.2019.2277) 31 maja br. mija termin dokonywania wpłat II raty opłaty za korzystanie w 2022 roku z zezwoleń na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

 

żywność BANK

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 30 maja 2022r. do dnia 31 maja 2022r. w remizie OSP w Parzymiechach przy ul.Częstochowskiej 7 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, realizowanego w Podprogramie 2021.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja. Został uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku z okazji 10. rocznicy wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które przeprowadzono w 1990 roku. Były to pierwsze w pełni demokratyczne i pierwsze w pełni wolne wybory po II wojnie światowej.

Idea odbudowy autentycznego samorządu w Polsce i utworzenia niezależnych władz terytorialnych była możliwa dopiero po 1989 roku. W odrodzonym kraju rozpoczął się wtedy proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli - wspólnotom terytorialnym. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiając święto samorządu terytorialnego wyraził uznanie i szacunek wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania i działalności. Do tego grona należą m.in. radni, wójtowie gmin, burmistrzowie i prezydenci miast, starostowie i marszałkowie, pracownicy samorządowi oraz członkowie związków i stowarzyszeń samorządowych.

Obecnie samorządy zajmują bardzo ważną rolę w ustroju i systemie administracyjnym naszego kraju, organizując politykę rozwoju regionalnego oraz odpowiadając na potrzeby społeczności lokalnych, a także reprezentując je w Sejmie oraz Senacie. Zasada samorządności należy do naczelnych zasad ustrojowych państwa polskiego.

dzien samorzadu

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral, Monika Łosik   

Powiatowy Dzień Strażaka

dsc 5579W niedzielę, 22 maja 2022 r. na boisku sportowym w Parzymiechach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP, Zdzisław Wolski, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego V Kadencji, Stanisław Gmitruk, Członkowie Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, wójtowie, burmistrzowie, radni z terenu powiatu kłobuckiego oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Lipie i okolic.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

Komisja Wspólna Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu  2 czerwca 2022 roku /czwartek/ o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

L Sesja Rady Gminy Lipie

        Uprzejmie zawiadamiam, iż w dniu  31 maja 2022 roku /wtorek/ o godz. 8:00  odbędzie się L Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 681