w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że Zarządzeniem Nr 0050.33.2019 z dnia 11.06.2019 r. w dniach 12.06.2018r. oraz 13.06.2019r. dla Urzędu Gminy Lipie ustalono skrócony czas pracy, tj. od godziny 7.30 do  14:00. Mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych proszę o uwzględnienie w/w zmian przy planowaniu wizyty w naszym Urzędzie. Za ewentualne utrudnienia przepraszam.

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

DSC02119Zaproszenie na Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

Wójt Gminy Lipie oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipiu wraz z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Lipie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy oraz sympatyków pożarnictwa na Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, które odbędą się w niedzielę, 16 czerwca 2019 roku o godz. 10:00 na boisku sportowym „Sokół” w Parzymiechach.

 
PDF Drukuj Email

Szanowni Mieszkańcy!

 W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem i zapowiadanymi wysokimi temperaturami powietrza, apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności i stosowanie zasad bezpieczeństwa, które uchronią nas przed negatywnymi skutkami upałów. W tych daniach pamiętajmy szczególnie o dzieciach, osobach niepełnosprawnych, przewlekle chorych i starszych. Nie pozostawiajmy ich w samochodach bądź na otwartym terenie, gdzie grozi im przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach. Zachowajmy czujność także w czasie burz czy porywistych wiatrów.

 Zachęcam Państwa do zapoznania się z poradnikami zamieszczonymi na stronie Śląskiego Urzędu w Katowicach (Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego) zamieszczonymi poniżej.

                                                                                        Z poważaniem

                                                                                       Bożena Wieloch

                                                                                      Wójt gminy Lipie

UPAŁY
UPAŁY 2
UPAŁY 3

BURZE I NAWAŁNICE
BURZE I NAWAŁNICE2

WICHURY
WICHURY2

 
PDF Drukuj Email

sdfs

 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

Komunikat z dnia 09.06.2019 r.

 
PDF Drukuj Email

Drodzy Mieszkańcy!

                Gmina Lipie to nasz wspólny dom. Miejsce, w którym mieszkamy, pracujemy, uczymy się i odpoczywamy. Każdego dnia podejmujemy starania, aby było ono czyste i zadbane. To jak wygląda nasza gmina świadczy o nas wszystkich. Niestety, pomimo działań podejmowanych przez gminę i jej mieszkańców, ciągle odnotowujemy przypadki wyrzucania - świadomie i z premedytacją - śmieci powstałych w gospodarstwach domowych w miejsca absolutnie do tego nieprzeznaczone – lasy, przydrożne rowy, boiska, a nawet w okolice cmentarzy. Tę godną napiętnowania sytuację ilustrują poniższe zdjęcia, wykonane 5 czerwca na boisku sportowym w Parzymiechach. Nie pozostawajmy bierni wobec tego typu złośliwych i bezmyślnych zachowań.

 

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 460