w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Pierwszy stopień alarmowy ALFA

Wójt gminy Lipie informuje, że zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2018 r. na terenie całego województwa śląskiego oraz miasta Krakowa został wprowadzony pierwszy stopień alarmowy ALFA

Obowiązuje on od 26 listopada 2018 r. od godz. 0.00 do 15 grudnia 2018 r. do godz. 23.59 wprowadzony został w związku ze szczytem klimatycznym ONZ, który odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia br.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

II  Sesja Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, iż w w dniu  30 listopada 2018 roku /piątek/ o godz. 11:00  odbędzie się II Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 28 listopada 2018r. (środa) w godzinach od 10.00 do 15.30 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipiu będą wydawane produkty żywnościowew ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2018.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

I SESJA RADY GMINY LIPIE

W dniu 21 października 2018 r. odbyły się wybory samorządowe, podczas których mieszkańcy gminy wybrali Wójta Gminy Lipie oraz 15 radnych na 5-letnią kadencję (2018-2023). Przypomnijmy, że rada gminy jest organem uchwałodawczym gminy, mającym kompetencje stanowiące i kontrolne. Ustawowy skład rady dla gmin do 20.000 mieszkańców wynosi 15 radnych.

W bieżącej kadencji Rada Gminy Lipie po raz pierwszy obradowała 19 listopada 2018 r. Sesję, do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Lipie, prowadziła radna Izabela Konc, jako najstarszy wiekiem radny obecny na sesji. Wójt Gminy Lipie oraz radni, podczas sesji, złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali zaświadczenia o wyborze. Podczas obrad wybrano skład Prezydium Rady Gminy Lipie oraz ustalono skład osobowy wszystkich komisji stałych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

INFORMACJA WÓJTA GMINY LIPIE – zimowe utrzymanie dróg

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Jagielska   

INFORMACJA PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W KŁOBUCKU

W związku ze wzrostem liczby zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW A), w województwie śląskim od początku roku odnotowano 632 przypadki zachorowań, a w powiecie kłobuckim wystąpiły 32 zachorowania, poniżej prezentujemy materiały informacyjno - edukacyjne przygotowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, dotyczące wirusowego zapalenia wątroby, tzw. żółtaczki pokarmowej – objawy i drogi zakażenia oraz profilaktykę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 432