w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Zapraszamy do konsultacji

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów działających na rzecz mieszkańców Gminy Lipie do przedkładania propozycji zadań do "Rocznego Programu Współpracy Samorządu Gminy Lipie z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022".

Konsultacje odbędą się w terminie od 6 października 2021 r. do  21 października 2021 r.

Załączniki:

Formularz konsultacji

Zarządzenie Nr 0050.66.2021

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

 

żywność BANK

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 07 października 2021r. do dnia 08 października 2021r. w remizie OSP w Parzymiechach przy ul.Częstochowskiej 7 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, realizowanego w Podprogramie 2020.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączką-Taranek   

Postępowanie na budowę sieci wodociągowej w ul. Głębokiej oraz rozbudowę sieci wodociągowej w ul. Starowiejskiej w miejscowości Parzymiechy

Gmina Lipie ogłosiła postępowanie na budowę sieci wodociągowej w ul. Głębokiej oraz rozbudowę sieci wodociągowej w ul. Starowiejskiej w miejscowości Parzymiechy

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 20.10.2021 r. do godz. 10.00.

wiecej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Olga Kowalska   

PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY :
ROZBUDOWA SIECI OŚWIETLENIA W GMINIE LIPIE
WRAZ Z SZACUNKOWYM OPERATEM FINANSOWYM DLA
WYTYPOWANYCH ZADAŃ

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu 

To radosne święto obchodzone jest od 1999 roku i przypada w pierwszy piątek października. Jego pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad.

Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci uśmiechają się nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – bo jak twierdzą szwedzcy naukowcy - śmiech jest po prostu zaraźliwy.

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechy życzymy wszystkim wiele radości i pogody ducha. Niech uśmiech towarzyszy nam jak najczęściej!

smiley-2979107 960 720

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia, Karolina Kapral   

Na 110-lecie nowy wóz bojowy

2021-09-26 (467)We wrześniu br. Ochotnicza Straż Pożarna w Parzymiechach, świętująca w tym roku jubileusz 110-lecia swojego istnienia, otrzymała nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Pojazd marki RENAULT należy do najnowocześniejszych strażackich wozów bojowych w swojej klasie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 624