w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączka   

Przetarg na termomodernizację świetlic wiejskich w miejscowościach Parzymiechy i Albertów

Gmina Lipie ogłosiła przetarg na termomodernizację świetlic wiejskich w miejscowościach Parzymiechy i Albertów .

Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 26.10.2018 r. do godz. 10.00.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wójt Gminy Lipie informuje, że do Komisji do szacowania strat w uprawach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi można składać wnioski o oszacowanie zakresu i wysokości szkód spowodowanych suszą w ziemniakach na kategoriach gleby pierwszej, drugiej i trzeciej pod względem podatności na suszę oraz w burakach cukrowych, rzepaku i rzepiku na kategorii gleby drugiej pod względem podatności na suszę . Wnioski w tej sprawie należy składać w pokoju 21 urzędu gminy, w terminie umożliwiającym oszacowanie strat w terenie. Wniosek i załączniki do wniosku można pobrać ze strony. http://www.bip.lipie.akcessnet.net/index.php?idg=4&id=749&x=106.  Kategorię gleby pod względem podatności na suszę można sprawdzić na stronie: http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/.  Ponadto informuję, że System Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzony przez Instytut w Puławach zakończył raportowanie zagrożenia suszą. Wszystkie raporty SMSR znajdują się na stronie http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/2406032/. Szczegółowe informacje można uzyskać pod telefonem 34 318 8032-35 wew. 48 w godzinach pracy urzędu.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Sołtysiak   

Wójt Gminy Lipie przedstawia wyniki badań wody przeznaczonej do spożycia przez mieszkańców.

wynik 1

wynik 2

 
PDF Drukuj Email

 O stanie wód w gminie Lipie

W środę, 26 września 2018r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu odbyła się konferencja dotycząca warunków hydrogeologicznych w rejonie gminy Lipie. Spotkanie, poprzedzone prowadzonymi wcześniej badaniami zleconymi przez gminę, prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego - dr hab. inż. prof. UŚ Jacek Różkowski oraz Sylwester Sadowski. W konferencji uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy w Lipiu, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież najstarszych klas szkół gminy Lipie oraz radni, sołtysi i zainteresowani mieszkańcy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

INFORMACJA WÓJTA GMINY LIPIE

W czerwcu br. gmina Lipie zakończyła realizację pierwszego etapu zadania p.n. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz wymiana wodociągu z rur AC na PE w miejscowościach Lipie, Napoleon, Parzymiechy ”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Ogłoszenie o konsultacjach

Wójt Gminy Lipie zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.70.2018 z dnia 26 września 2018 r. zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Lipie do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminy Lipie.

Opinie i uwagi należy zgłaszać w terminie od dnia 26 września 2018 r. do 10 października 2018 r.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 423