w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

Komunikat z dnia 11.01.2018r

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Dofinansowanie na usuwanie azbestu

Gmina Lipie zamierza przystąpić do programu, w ramach którego mieszkańcy mogliby skorzystać z dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Środki będzie można przeznaczyć na prace związane z demontażem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz unieszkodliwianiem wyrobów azbestowych składowanych na posesjach. Dotacja będzie obejmować pokrycie 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest. Natomiast wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych będą pokrywać właściciele nieruchomości we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne będą dla mieszkańców po dniu 9 lutego br. w Urzędzie Gminy Lipie w pokoju nr 2 oraz na stronie internetowej. W razie pytań zapraszamy pod numer telefonu (34)3188032-35 nr wew. 42.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Słomian, Krzysztof Sobera   

Szanowni Państwo,

Gmina Lipie przystąpiła do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Lipie na lata 2018-2023 (LPR). Jest to jeden z ważniejszych dokumentów w kontekście obecnego okresu programowania UE. Jest również warunkiem umożliwiającym aplikowanie o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższym spotkaniu poświęconym rewitalizacji. Podczas warsztatów przedstawione zostaną zasady dotyczące procesu rewitalizacji, obszar zdegradowany i rewitalizacji na terenie gminy. Odbędzie się również dyskusja na temat problemów w/w obszaru.

Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2018 roku o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy Lipie (sala ślubów)

Liczymy na Państwa przybycie oraz aktywny udział w warsztatach.

                                                                                                      Wójt Gminy

                                                                                                  Bożena Wieloch

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

OGŁOSZENIE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że w dniu 12 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu odbędą się warsztaty w ramach działań towarzyszących z Podprogramu 2017 realizowane przez Bank Żywności w Częstochowie.

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby które zostały zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Trzej królowie w jasełkach i orszaku

           DSC03116 Płynąca z głębi serca radość, piękny śpiew i pełna energii muzyka towarzyszyły jasełkom oraz orszakowi Trzech Króli, które zostały przygotowane przez parafię w Lindowie we współpracy z tutejszym Zespołem Szkolno -Przedszkolnym.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Graj Panu, graj - w Dankowie

             DSC03289Tradycyjnie już, w święto Trzech Króli, Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu koncertuje w zabytkowym wnętrzu Sanktuarium Matki Bożej Dankowskiej. VI Koncert Noworoczny, pod hasłem Graj Panu, graj, miał jednak charakter wyjątkowy, ponieważ stanowił oficjalne zakończenie obchodów 800-lecia Dankowa.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 370