w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

LII Sesja Rady Gminy Lipie

        Uprzejmie zawiadamiam, iż w dniu  27  lipca 2022 roku /środa/ o godz. 8:30  odbędzie się LII Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 18.07.2022 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Prefinansowanie w " Czystym powietrzu"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  ogłasza, że od dnia 15 lipca 2022 r. ulegnie zmianie program priorytetowy „Czyste Powietrze”.

Zmiana umożliwi Beneficjentom uprawnionym do podwyższonego lub  najwyższego poziomu dofinansowania otrzymanie prefinansowania przedsięwzięcia (wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki) do 50 proc. kwoty dotacji, maksymalnie nawet 40 tys. zł.

Rozwiązanie to jest skierowane do właścicieli domów jednorodzinnych i jest dostępne tylko dla nowych osób składających wniosek o dofinansowanie.

Więcej o regulaminach i zasadach prefinansowania można przeczytać na stronie internetowej :

www.wfosigw.katowice.pl/ogloszenie-o-zmianie-programu-priorytetowego-czyste-powietrze-w-zakresie-udzielania-prefinansowania-dla-beneficjentow-czesci-2-i-czesci-3-programu.html


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

imagesOgłoszenie o konsultacjach społecznych z mieszkańcami Gminy Lipie

Wójt Gminy Lipie zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.53.2022 z dnia 13 lipca 2022 r. zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Lipie do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie gminy Lipie oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

DSC 6219We wtorek, 12 lipca br., przy >Pomniku cywilnych ofiar II wojny światowej i okupacji w Parzymiechach odbyły się gminne obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Święto ustanowione przez Sejm RP w 2017 roku ma na celu upamiętnienie mieszkańców polskich wsi oraz ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej. Jest wyrazem pamięci i hołdem złożonym wszystkim niewinnym ofiarom zbrodni wojennych. Data obchodów – 12 lipca – jest datą symboliczną, upamiętniającą pacyfikację wsi Michniów w województwie świętokrzyskim w 1943 roku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogdan Gniła   

odpady komunalne

INFORMACJA O TERMINIE PŁATNOŚCI

Przypominamy, że dnia 15 lipca 2022 r. (piątek) upływa termin płatności III raty (za m-c V i VI 2022 r.) opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłaty należy wpłacać na numer konta wskazanego na blankiecie opłat, w banku, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub u sołtysa (inkasenta).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 673