w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

I N F O R M A C J A

Zgodnie z pismem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Nr ZKII.642.12.2019 z dnia 08.07.2019 r. informuję, że na podstawie § 8 punkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach w dniu 01.08.2019 roku o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk ciągły trwający trzy minuty- oznaczający odwołanie alarmu.

W związku z powyższym  o godzinie 17.00 dnia 01.08.2019 r. zostaną włączone na czas 3 minut syreny jednostek OSP na terenie gminy Lipie.

 
PDF Drukuj Email

Informacja Wójta gminy Lipie w sprawie Karty Dużej Rodziny

więcej...

 
PDF Drukuj Email

Nieodpłatna pomoc w ubieganiu się o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”
- Informacja Wójta o uruchomieniu w Urzędzie gminy Lipie punku konsultacyjnego dla mieszkańców

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Przypomnienie o obowiązku złożenia oświadczeń

Jak informuje Ministerstwo Energii, zgodnie z zapisami ustawy z dn. 13 czerwca 2019 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (tzw. ustawa o cenach prądu), zachowanie uprawnienia do stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 r. przez odbiorców końcowych z następujących grup:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Szanowni Mieszkańcy!

 Przywiązujemy wielką wagę do tego, abyśmy mogli żyć w czystej i zadbanej gminie. Niestety ciągle odnotowujemy przypadki wyrzucania, świadomie i z premedytacją, śmieci powstałych w gospodarstwach domowych lub w procesie prowadzenia działalności gospodarczej w miejsca publiczne, takie jak lasy, przydrożne rowy, pola czy okolice cmentarzy.

W tym tygodniu otrzymaliśmy informację o kolejnym takim zdarzeniu. Na działce należącej do gminy Lipie, zlokalizowanej na terenie gminy Krzepice, pozostawiono odpady powstałe przy produkcji obuwia. Sytuację tę obrazują fotografie zamieszczone poniżej. Fakt ten został zgłoszony na policję, która podjęła już w tej sprawie stosowne działania.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączka   

ZAPROSZENIE

Gmina Lipie zaprasza do składania ofert na odbiór i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych oraz skratek z Oczyszczalni Ścieków w Lipiu. Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 01.08.2019 r. do godziny 10:00.

wiecej...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 472