w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Ruszyły wypłaty dopłat na komputery z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

ARiMR wypłaca dofinansowanie do zakupu komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych. W ciągu zaledwie kilku dni na konta bankowe rolników trafiło blisko 40 milionów złotych.

O wsparcie zakupu sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem i akcesoriami ubiegało się 39 tysięcy rolników. Wnioski można było składać do 30 grudnia 2020 r. Najwięcej złożono ich w województwach: mazowieckim (6,23 tys. wniosków), lubelskim (5,14 tys. wniosków), małopolskim (4,66 tys. wniosków) i wielkopolskim (3,79 tys. wniosków). Łączna kwota dofinansowania, o które występowali rolnicy, wyniosła około 58,4 mln zł. Jeden wnioskodawca może otrzymać 1500 złotych dopłaty.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Banki nowymi partnerami programu „Czyste Powietrze”

2 lutego ruszył nabór wniosków dla banków, które chcą dołączyć do programu „Czyste Powietrze”, a od połowy roku planowane jest udostępnienie pierwszych środków kredytowych dla Polaków. To kolejne ważne ułatwienie w sięganiu po wsparcie na wymianę tzw. kopciuchów i termomodernizację domów jednorodzinnych. Zainteresowane banki – zarówno komercyjne, jak i zrzeszenia banków spółdzielczych – na złożenie swoich aplikacji mają czas do 23 lutego 2021 r.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:

https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci-czp/2648-banki-nowymi-partnerami-programu-czyste-powietrze.html

https://czystepowietrze.gov.pl/banki-nowymi-partnerami-programu-czyste-powietrze/

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Szafer   

Informacja dla podatników podatku od środków transportowych

Przypominamy, że 15 lutego 2021 r. mija termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych (DT-1 wraz z załącznikiem DT-1/A) na bieżący rok podatkowy.

Podatnicy są zobowiązani wpłacać obliczony w deklaracji podatek od środków transportowych bez wezwania w dwóch ratach, proporcjonalnie do czasu trwania obowiązku podatkowego, tj. w terminie do dnia 15 lutego i do dnia 15 września każdego roku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 06.02.2021 r.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 4.02.2021 r.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 3.02.2021 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 576