w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Jasińska   

INFORMACJA

Biuro Powiatowe ARiMR informuje, iż w terminie od 02.05.2012 do 01.06.2012 będą przyjmowane wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej o charakterze de minimis producentom rolnym, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody spowodowane przez ujemne skutki przezimowania w okresie zimowym 2011/2012. Załącznikiem do wniosku powinno być oświadczenie o powierzchni upraw rolnych wymagających ponownego obsiewu, potwierdzone przez komisję powołaną przez wojewodę lub protokołem z oszacowania szkód.

Stawka pomocy na ponowne obsianie powierzchni 1 ha upraw wynosi 100 zł na 1 ha powierzchni uprawy żyta, jęczmienia, pszenżyta, pszenicy, rzepaku lub rzepiku, trwałych użytków zielonych oraz ozimych upraw nasiennych.

KIEROWNIK
BIURA POWIATOWEGO

Witold Łacny 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Chyra, nauczyciel ZSP Lindów   

Gminne obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2012r. zaproszeni goścIMG_4607ie  i mieszkańcy naszej "Małej Ojczyzny" mieli możliwość uczestnictwa w integracyjnym świętowaniu doniosłego w historii naszej Ojczyzny wydarzenia jakim niewątpliwie jest 221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość, której patronowała Wójt Gminy Lipie, Bożena Wieloch przygotował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie oraz Szkoła Podstawowa w Rębielicach Szlacheckich we współpracy z innymi placówkami oświatowymi naszej gminy oraz orkiestrą GOK w Lipiu i zespołem "Jantarki". 

Artyści i wszyscy przybyli tego dnia na godz. 1600 do Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu swoją obecnością dali wyraz gorącego patriotyzmu i pięknej obywatelskiej postawy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mieczysław Kobiela   

Komunikat

     W związku z rozpoczynającym się okresem stosowania środków ochrony roślin, mając na uwadze liczne zatrucia pszczół, zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa informujemy , iż stosując nieprawidłowo środki ochrony roślin powodujemy masowe niszczenie pszczół oraz skażenie środowiska naturalnego.

Aby tego uniknąć należy przy wykonywaniu zabiegów ochrony roślin przestrzegać następujących zasad:

zabiegi ochrony roślin wykonywać w optymalnych terminach stosując się do zaleceń w instrukcji stosowania środków ochrony roślin,

miejsce stosowania oprysków musi być oddalone co najmniej 20 m od pasiek,

nie opryskiwać roślin kwitnących podczas oblotu pszczół,

w przypadku konieczności opryskania roślin tuż przed kwitnieniem lub w czasie kwitnienia, zabiegi wykonywać wieczorem poza godzinami oblotu pszczół.

Ochrona roślin w sposób nie zagrażający pszczołom jest możliwa i wymaga wyłącznie dobrej woli sadowników, rolników oraz wszystkich, którzy stosują środki ochrony roślin.

 
PDF Drukuj Email

ob1

ob3

Serdecznie zapraszamy

Mieszkańców Gminy Lipie

na gminne obchody 221 rocznicy

Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość odbędzie się

3 maja 2012 r. o godz. 16:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu

Organizatorzy:

Wójt Gminy Lipie

Dyrektor ZSP w Lindowie

Dyrektor SP w Rębielicach Szlacheckich

ob2

Lipie 03.05.2012 r.

 
PDF Drukuj Email

K O M U N I K A T

Uprzejmie informuję, iż w dniu 30 kwietnia 2012 roku (poniedziałek) i 2 maja 2012 roku (środa) Urząd Gminy Lipie będzie czynny w godzinach 730 - 1530, natomiast 4 maja 2012 roku (piątek) w godzinach 730 – 1500.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Wkrótce Święto Flagi

dzien_flagi_2010

Święto Flagi, obchodzone co roku 2 maja, do kalendarza świąt państwowych zostało wprowadzone ustawą z 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. 2 maja jest także obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Pierwotnie Święto Flagi zostało uchwalone (12 lutego 2004) przez Senat RP jako "Dzień Orła Białego". Na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostało przemianowane kilka dni później przez Sejm RP.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 następna > ostatnia >>

Strona 341 z 383