w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

strażW związku z przypadającym na dzień 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka, dziękuję Druhom Strażakom za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Wester   

„Scratch-Day #Superkoderów”

IMG-20180427-WA011227 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Parzymiechach odbyła się lekcja programowania, inaczej mówiąc: „ SCRATCH-DAY #SuperKoderów”. Nie była to zwykła lekcja, otóż w roli nauczycieli- uczniowie, w roli uczniów – rodzice, znajomi, przyjaciele, dziadkowie, rodzeństwo i wszyscy, którzy chcieli poznać tajniki programowania.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Banasiak   

Wkrótce Święto Flagi

flaga polskiŚwięto Flagi, obchodzone co roku 2 maja, do kalendarza świąt państwowych zostało wprowadzone ustawą z 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. 2 maja jest także obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

„Sprzątamy naszą gminę”

Dnia 25 kwietnia 2018r. na terenie gminy Lipie została przeprowadzona akcja „Sprzątamy naszą gminę”, za którą odpowiedzialne były społeczności szkół naszej gminy.

Celem akcji było kształtowanie u dzieci i młodzieży właściwej postawy wobec środowiska naturalnego oraz uwrażliwienie na potrzebę dbania o czystość w najbliższym otoczeniu.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Zmiany w procedurze szacowania szkód łowieckich

Wójt Gminy Lipie informuje, że od 1 kwietnia 2018r., zgodnie z ustawą Prawo Łowieckie, wnioski o oszacowanie szkód wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny w uprawach i płodach rolnych na gruntach z terenu Gminy Lipie, należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Lipie. Szczegółowe informacje dotyczące nowej procedury szacowania szkód łowieckich i wzór wniosku o oszacowanie szkód w załączeniu.

  1. Wniosek o oszacowanie szkód
  2. Postępowanie w przypadku stwierdzenia powstania szkód łowieckich
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Banasiak   

Wójt Gminy Lipie informuje, że w Starostwie Powiatowym w Kłobucku trwa postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla następujących przedsięwzięć na terenie naszej gminy związanych z:

  1. przebudową drogi powiatowej nr 2001 S w miejscowości Zimnowoda
  2. przebudową drogi powiatowej nr 2003 S relacji Parzymiechy – Napoleon – Lipie
  3. przebudową drogi powiatowej nr 2008 S relacji Danków – Rębielice Szlacheckie

W załączeniu ogłoszenie o zamówieniu

załącznik

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 393