w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Agroturystyka Twoją Przyszłością”

W ramach projektu „Agroturystyka Twoją Przyszłością” mieszkańcy naszej gminy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych, komputerowych, gastronomii i hotelarstwa, prawa jazdy kat. C i wielu innych.

więcej ....

 

 
PDF Drukuj Email

Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Stałych Rady Gminy Lipie.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 17 lutego 2012 roku /piątek/ o godz. 12:00 w sali narad Urzędu Gminy w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego

wiecej....

 
PDF Drukuj Email

Złote Gody w Gminie Lipie

8231 stycznia 2012 r . obchodziliśmy uroczystość Złotych Godów. Osiem par z terenu naszej gminy świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Pary małżeńskie obchodzące w tym roku swój „złoty” jubileusz to Państwo: Anna i Piotr Kotas z Szyszkowa, Janina i Daniel Król z Rębielic Szlacheckich, Teresa i Marian Krystek ze Stanisławowa, Kazimiera i Józef Maciołek z Grabarzy, Cecylia i Jerzy Podgórscy z Lipia, Longina i Eugeniusz Ślązak ze Stanisławowa, Kazimiera i Piotr Tasarz ze Stanisławowa, Anna i Władysław Zając ze Zbrojewska.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Komunikat z dnia 6.02.2012r

 
PDF Drukuj Email

Minister pozytywnie zaopiniował projekt herbu Gminy Lipie

herb1Zgodnie z procedurą przewidzianą w Ustawie z 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach, ustanowienie herbu, flagi i innych symboli gminy wymaga pozytywnej opinii ministra właściwego do spraw administracji publicznej.

W czerwcu 2011 roku wystąpiliśmy do MSWiA z prośbą o wyrażenie opinii o projektach herbu, flagi, baneru i pieczęci Gminy Lipie. Przypomnijmy, że Rada Gminy wybrała projekt herbu wyobrażający rzekę (Liswartę), nad którą widnieje stylizowane drzewo lipy, będące tzw. godłem „mówiącym”, czyli nawiązującym do nazwy miejscowej Lipie. Obok drzewa umieszczono godło rodowego herbu Warszyckich tzw. Łękawicę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 następna > ostatnia >>

Strona 368 z 398