w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Kotala   

Pomoc żywnościowa

peadGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że od dnia 22.08.2012r. w godzinach od 730- 1530 w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej będzie wydawana żywność dla najuboższej ludności z terenu gminy w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej PEAD 2012, po ustaleniu dochodu rodziny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Kotala   

Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że wzorem lat ubiegłych będzie możliwość ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2012/2013.

Głównym kryterium przyznania stypendium jest dochód netto na osobę w rodzinie, który aktualnie nie może przekroczyć kwoty 351,00 zł netto na osobę, w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku tj. w m-cu sierpniu.

Wnioski są dostępne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipiu  oraz do pobrania ze strony internetowej www.lipie.pl. Do wniosku dołączony jest druk zaświadczenia o wysokości uzyskanego wynagrodzenia.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Przetarg na remont mostu w Rębielicach Szlacheckich.

Gmina Lipie ogłosiła przetarg na remont mostu w Rębielicach Szlacheckich. Zakres robót obejmuje wymianę konstrukcji i nawierzchni oraz balustrady. Środki na remont gmina pozyskała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i są one związane z usuwaniem szkód powodziowych, które wystąpiły w 2010 r. Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 29 sierpnia 2012 r. do godziny 9:00.

Szczegółowe informacje

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Bezpłatna mammografia w powiecie kłobuckim

mammografMiędzy 27 a 31 sierpnia można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat kłobucki. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.


Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. 

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Kotala   

Informacja dla osób bezrobotnych

Informuje się, że w ośrodkach pomocy społecznej w powiecie kłobuckim wdrożony został nowy system informatyczny Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna – SEPI, który pozwala pracownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej elektroniczne zamówić w urzędzie pracy potrzebne zaświadczenie dotyczące każdej osoby bezrobotnej ubiegającej się o pomoc ośrodka pomocy społecznej.

Szczegółowe informacje

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Stałych Rady Gminy Lipie.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 24 sierpnia 2012 roku /piątek/ o godz. 800 w sali narad Urzędu Gminy w Lipiu, odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z udziałem dyrektorów szkół, przedstawicieli Rad Pedagogicznych oraz sołtysów z naszej gminy z proponowanym porządkiem posiedzenia:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 następna > ostatnia >>

Strona 386 z 445