w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Krasińska nauczyciel ZSP Lindów   

Gminny Konkurs Regionalnej Plastyki Obrzędowej

IMG_0032W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lindowie po raz ósmy odbędzie się Gminny Konkurs Regionalnej Plastyki Obrzędowej. Honorowy patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Lipie, Bożena Wieloch.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych związanych z wiosną i Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie inwencji twórczej i kształtowanie wrażliwości estetycznej. Adresatami konkursu są dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.


Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
ocgrona_roslin

Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa Katowicach

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach informuje, że został rozszerzony zakres stosowania środka ochrony roślin Steward 30 WG o zwalczanie zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Trwają prace związane z planowaną budową drugiej części drogi łączącej Giętkowiznę z Grabarzami.

Wybrano już firmę, która wykona dokumentację projektowo- kosztorysową przebudowy drogi gminnej Giętkowizna-Grabarze ( odcinka, który nie był wykonany w ubiegłym roku). Spośród dwóch złożonych w postępowaniu ofert wybrano ofertę firmy Zakład Projektowania Dróg i Mostów „TWZI” z Częstochowy. Przedsiębiorstwo wykona dokumentację za 11 439,00 zł brutto. Po wykonaniu dokumentacji będzie można przystąpić do ogłoszenia przetargu na budowę drogi. Inwestycja będzie sfinansowana z przyznanej z rezerwy celowej budżetu państwa promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 700 000,00 zł.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Wybrano firmy, które zajmą się wiosennymi remontami dróg w gminie Lipie.

W postepowaniu dotyczącym wykonania profilowania dróg gruntowych równiarką drogową, spośród trzech złożonych ofert wybrano ofertę Firmy „POLDEK” z Kłobucka, która zaoferowała najniższą cenę tj. 0,30 zł za m2 profilowania oraz 1 zł za m2 profilowania z wałowaniem. Zakończenie prac przewidywane jest do końca kwietnia.

W postępowaniu dotyczącym remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznych dróg gminnych przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów kamiennych wybrano ofertę firmy LARIX sp. z o.o. z Lublińca. Przedsiębiorstwo zaoferowało najniższą cenę w wysokości 341,94 zł brutto za tonę wbudowanej masy. Była to najtańsza spośród czterech złożonych ofert. Prace mają być zakończone do 13 kwietnia 2012 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Ziemia Lipska w twórczości Heleny Chłopek – gminny konkurs recytatorski

helena_Chopek23 marca 2012r. o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu odbędzie się konkurs recytatorski, którego celem jest promocja twórczości Heleny Chłopek.

Helena Chłopek (z domu Świtała) to poetka i autorka opowiadań urodzona 4 kwietnia 1917 roku w Rozalinie. Po wysiedleniu rodziny w 1940 roku zamieszkała w Chrzanowie, tam też zmarła w listopadzie 2007 roku. Zadebiutowała w roku 1936. Duży zbiór rękopisów utraciła w pożarze po wybuchu II wojny światowej. Poetka napisała ponad trzysta wierszy, które ukazywały się m.in. w pismach: Zielony Sztandar, Kamen, Niedziela, Gość Niedzielny, Karta Groni, Przewodnik Katolicki, Za i Przeciw, Nowa Wieś, Tygodnik Powszechny. Napisane przez nią utwory znalazły się w kilku antologiach oraz były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Jest autorką wielu tomików poetyckich m.in. Z rozalińskich łanów (1981), Powroty (1984), Okruchy (1989), Za miastem (1996), Pójdę Tam (2005).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Informacja Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa śląskiego

 
<< pierwsza < poprzednia 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 następna > ostatnia >>

Strona 410 z 445