w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Kotala   

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

eppzGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że od dnia 24.05.2012r. w godzinach od 730- 1530 w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej będą wydawane produkty żywnościowe w ramach programu „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej PEAD 2012, po ustaleniu dochodu rodziny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Przetarg na przebudowę budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu

Gmina Lipie ogłosiła przetarg na pierwszy etap przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu wraz z nadbudową budynku o sale lekcyjne w poddaszu. Planowany zakres robót obejmuje: wymianę 2 stropów, wymianę połaci dachowej, przebudowę istniejących i budowę nowych kominów, remont klatki schodowej oraz nadbudowę i adaptację poddasza na sale lekcyjne.

Wykonawcy mogą składać oferty do dnia 4 czerwca 2012 r. do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu o godzinie 10:15 w Urzędzie Gminy.

więcej....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Dodatkowe środki na budowę Orlika

Gmina Lipie otrzymała dodatkowe środki w ramach dotacji na budowę Orlika. Pierwotna kwota dotacji z Ministerstwa Sportu wynosząca 333 000,00 została na wniosek gminy zwiększona do kwoty 500 000,00 zł. Zwiększenie dotacji było możliwe ze względu na niski wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na mieszkańca. Dodatkowe środki pozwoliły na ograniczenie wkładu własnego gminy, a pozyskana w ten sposób kwota w wysokości 167 000,00 zł została przekazana decyzją radnych na dofinansowanie remontu i przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu oraz na budowę wodociągu w Dankowie.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

"Cyfrowa szkoła" w Parzymiechach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach znalazł się wśród szkół zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach programu „Cyfrowa Szkoła”. Całkowity koszt projektu wynosi 94 591,00 , w tym dofinasowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej 75 672,80 zł. oraz wkład własny Urzędu Gminy Lipie 18 918,20 zł. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego szkoła będzie mogła kupić m.in.: przenośne komputery dla uczniów i nauczycieli, tablicę interaktywną i projektor multimedialny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Bezpłatne konsultacje ginekologiczne

Informujemy mieszkanki naszej gminy, że z bezpłatnych porad i konsultacji ginekologicznych mogą korzystać również w Ośrodku Zdrowia w Popowie. W popowskim ośrodku można wykonać także badania cytologiczne. Lekarze przyjmują we wtorki i czwartki. We wtorek w godz. 14.30 – 17.00 lek. gin. Stanisław Petelewicz, w czwartek w godz. 14.00 – 16.00 lek. gin. Krystyna Starszak.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Gmina Lipie zaprasza!

Gmina Lipie skupia miejscowości o bogatej i pięknej przeszłości, ze względu na warunki przyrodnicze i krajobrazowe jest terenem atrakcyjnym turystycznie. Jak najlepiej zaprezentować malownicze zakątki naszej gminy? Jak atrakcyjnie pokazać jej bogactwo historyczne? Jak sprawić, by zwiększyła się liczba turystów chcących na własne oczy zobaczyć ciekawe miejsca w okolicy? Na te i wiele innych pytań próbowali znaleźć wczoraj odpowiedź członkowie zespołu ds. opracowania folderu promocyjno-turystycznego gminy Lipie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 następna > ostatnia >>

Strona 418 z 462