w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Mach   

Termin składania wniosków w ramach Rządowego programu pomocy uczniom   „Wyprawka szkolna” w 2013 roku w Gminie Lipie

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” składa się w terminie ustalonym przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, właściwego dla siedziby szkoły. W wydanym 22 lipca 2013r. zarządzeniu Wójt Gminy Lipie wyznaczył termin składania wniosków do dnia 6 września 2013r.

Wnioski należy składać się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014.

O dofinansowanie zakupu podręczników mogą ubiegać się rodzice :

  1. uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2013/2014 naukę w klasach I-III i V szkoły podstawowej,
  2. uczniów słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej), posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i uczęszczających w roku szkolnym 2013/2104 do szkół podstawowych i gimnazjów.

więcej ....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Kabała   

festiwal_orkie

 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

Komunikat z dnia 31.07.2013r

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Mach   

Rządowy program pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna".

więcej ...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Klimczak   

Szanowni Rolnicy!

Wójt Gminy Lipie przypomina o II terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, który przypada na okres od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2013r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Jest projekt zalewu

DSC02877Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyło się spotkanie dotyczące budowy zbiornika wodnego w Dankowie, które odbyło się w czwartek, 18 lipca 2013 r., w remizie OSP w Dankowie. W spotkaniu uczestniczył ponad 120 mieszkańców Dankowa i okolicznych miejscowości. Było to drugie spotkanie władz ŚZMiUW z mieszkańcami w tej sprawie. W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – Artur Podlejski; Z-ca Dyrektora ds. Technicznych ŚZMiUW – Tomasz Mainka; Kierownik Oddziału ŚZMiUW w Częstochowie – Tadeusz Stelmach oraz pracownicy Oddziału, projektant zalewu Jerzy Kołomak wraz z pracownikami firmy Melioprojekt z Sieradza, a także rzeczoznawca majątkowy – Stanisław Hulbój. Spotkanie otworzyła Wójt Gminy Lipie, Bożena Wieloch, przedstawiając jego główne cele, czyli okazanie projektu zalewu, omówienie form zapłaty za grunty zajęte pod zalew oraz zapoznanie mieszkańców ze wstępnym harmonogramem dalszych prac.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 następna > ostatnia >>

Strona 486 z 610