w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Informacja Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
w Katowicach

więcej....

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 13.03.2020 r.

 
PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice!

Wczoraj, na okres dwóch tygodni, w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zawieszone zostały zajęcia w placówkach oświatowych gminy Lipie.

Proszę rodziców i uczniów, aby nie traktowali tego okresu jak ferii czy wakacji. Jest to czas, w którym nauczyciele będą prowadzić zajęcia dla uczniów przy wykorzystaniu urządzeń i materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej. Informację o organizacji zajęć edukacyjnych w domu dyrektorzy poszczególnych placówek opublikują na stronach internetowych szkół. Nauczyciele będą kontaktować się z dziećmi za pośrednictwem portalu Librus oraz poczty elektronicznej.

Szanowni Państwo, przypominam, że podjęte działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia. W czasie zawieszenia zajęć w szkołach uczniowie powinni unikać spotkań towarzyskich z rówieśnikami oraz przebywania w dużych skupiskach ludności, takich jak markety czy centra handlowe. Warto również w miarę możliwości ograniczyć spotkania z babciami i dziadkami, aby nie narażać ich na ewentualne zachorowania.

Drodzy Mieszkańcy, wszyscy mamy wpływ na to, w jakim stopniu uda się opanować rozprzestrzenianie  wirusa, dlatego apeluję, abyśmy potraktowali tę wyjątkową sytuację odpowiedzialnie.    

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 11.03.2020 r.

 
PDF Drukuj Email

Informacja Wójta Gminy Lipie

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Wójt Gminy Lipie zawiesza zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w placówkach oświatowych gminy Lipie, tj. szkołach, przedszkolach, od dnia 12 do 25 marca br., a w żłobku od 12 marca br. do odwołania. W tym okresie nie będzie również organizowany dowóz uczniów do szkół. Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki domowej w dniach 12 i 13 marca br. w szkołach zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze. Jednocześnie Wójt zwraca się z prośbą do dyrektorów i nauczycieli gminnych szkół o przygotowanie materiałów dydaktycznych dla uczniów do samodzielnej pracy w domu.

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email

dzien soltysa

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 507