w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Szczepienia przeciw grypie

virus-5768628 1280W bieżącym roku osoby, które ukończyły 65. rok życia i zamieszkują na terenie gminy Lipie, po raz kolejny mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych w ramach gminnego programu Przeciw grypie 65+.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku z obradami XXXVIII Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na czwartek, 16 września br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, w  spotkaniu uczestniczyli tylko radni gminy, sołtysi i wyznaczeni pracownicy Urzędu.

Mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jednocześnie informuję, że  posiedzenie komisji oraz obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniu nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób, obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas obrad oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę.

 Z poważaniem
Zbigniew Bystrzykowski
Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Macherzyńska   

meduzaWójt Gminy Lipie informuje, że od soboty, 18 września 2021 roku, uczniowie szkół podstawowych gminy Lipie rozpoczną wyjazdy na basen do Pajęczna (cykl jesienny).

Dla uczniów ze szkół z Lipia i Rębielic Szlacheckich wyjazdy odbywać się będą w godzinach rannych, a dla uczniów ze szkół z Parzymiech i Lindowa w godzinach południowych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Jabłonka   

Pomoc materialna dla uczniów o charakterze

socjalnym – stypendium szkolne

stypendium szkolneGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu przypomina, że wnioski na stypendia szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Lipie na rok szkolny 2021/2022 przyjmowane będą do 15 września 2021r.

Stypendium szkolne może otrzymywać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, a w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo - wychowawczych, alkoholizm, narkomania, niepełna rodzina, zdarzenie losowe.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gniła Bogdan   

INFORMACJA O TERMINIE PŁATNOŚCI

podatkiPrzypominamy, że dnia 15 września (środa) upływa termin płatności III raty zobowiązań pieniężnych za 2021 rok, z tytułu podatku rolnego, leśnego i podatku od nieruchomości. Podatki należy wpłacać na rachunek Urzędu Gminy Lipie- B.S. Krzepice O/Lipie konto nr 93 8250 1026 2102 0000 0026 0001, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub u sołtysa (inkasenta).

W dniu 15 września mija również termin płatności IV raty (za m-c lipiec, sierpień) opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za 2021 rok. Opłaty należy wpłacać na numer konta wskazanego na blankiecie opłat, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub u sołtysa (inkasenta).

INFORMACJA
dotycząca uiszczania podatku u sołtysów

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) inkasenci podatku (sołtysi) nie dysponują zestawieniami należności podatkowych.   Aby dokonać zapłaty podatku rolnego, leśnego oraz podatku od nieruchomości u inkasenta (sołtysa), należy posiadać ze sobą decyzję wymiarową (nakaz płatniczy) za dany rok podatkowy, ponieważ tylko na jej podstawie sołtys może zainkasować wpłatę należnego podatku.

 
PDF Drukuj Email

akcja szczepien

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 624