w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

Komunikat KRUS - Zasiłek opiekuńczy przedłużony o kolejne 14 dni!

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku posiedzeniem Komisji Wspólnych i obradami Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na czwartek, 16 lipca br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, szczególnie w obecnej sytuacji epidemiologicznej, w obu spotkaniach uczestniczyli tylko radni gminy, sołtysi i wyznaczeni pracownicy Urzędu. Mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jednocześnie informuję, że obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniach nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę obrad.

Z poważaniem

Zbigniew Bystrzykowski

Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Jubileusz Pana Józefa - mieszkaniec Parzymiech skończył 100 lat!

5W piątek, 10 lipca br., pan Józef Mazur świętował setne urodziny. W ten wyjątkowy dzień jubilatowi towarzyszyła licznie zgromadzona rodzina. Kwiaty, gratulacje i życzenia, w imieniu swoim i mieszkańców gminy, przekazały panu Józefowi także Wójt, Bożena Wieloch oraz Kierownik USC w Lipiu, Ewa Brzózka.

Pan Józef Mazur urodził się dwa lata po I wojnie światowej. Od urodzenia mieszkał w Parzymiechach. Jego rodzice mieli ośmioro dzieci. Czasy były ciężkie i w domu się nie przelewało, więc pomimo chęci do dalszej nauki nie mógł jej kontynuować. Gdy wybuchła II wojna światowa, jubilat miał 19 lat. Młode lata Pana Józefa to czas okupacji. Pracował w obozie pracy przymusowej w Parzymiechach, który został utworzony przez Niemców na terenie majątku rodziny Potockich. W 1943 roku, jako podejrzany o sabotaż, został wywieziony przez Niemców do Lublińca. Jak mówi Pan Józef – Grożono mi wywozem do Oświęcimia. Wywieziono mnie z innymi więźniami do miejscowości Żagan, obecna nazwa to Żagań. Pracowałem na roli u „bauera”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

INFORMACJA O TERMINIE PŁATNOŚCI

Przypominamy, że dnia 15 lipca (środa) upływa termin płatności   III raty (za m-c V i VI) opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za 2020 rok. Opłaty należy wpłacać na numer konta wskazanego na blankiecie opłat, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub u sołtysa (inkasenta).

 
PDF Drukuj Email

Zmarł ks. prof. Jan Związek

ks związekW środę, 8 lipca br., w wieku 82 lat, zmarł ks. prof. Jan Związek. Wywodził się z miejscowości Młynki w gminie Działoszyn. Ksiądz profesor był skarbnicą wiedzy historycznej, wspaniałym pedagogiem i kapłanem. W swoich kazaniach wielokrotnie nawiązywał do bogatej historii gminy Lipie, a także do życiorysu św. Królowej Jadwigi, patronki Gimnazjum w Lipiu, w którym kilkukrotnie gościł.

W imieniu Samorządu Gminy Lipie składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego ks. prof. Jana Związka. Spoczywaj w pokoju!

Wójt Gminy Lipie

Bożena Wieloch

Jan Zwiazek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 533