w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie hydrologiczne

 

Komunikat z dnia 02.06.2011 r

 
PDF Drukuj Email

XIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

12 czerwca 2011r. (niedziela) odbędzie się Powiatowy Prze­gląd Orkiestr Dętych. Impreza rozpocznie się zbiórką uczest­ni­ków o godzinie 1200 przed budynkiem OSP w Parzymiechach skąd nastąpi przemarsz orkiestr na Stadion przy ulicy Kasztanowej. Podczas uroczystego otwarcia imprezy, które zaplanowano na godz. 1300, orkiestry biorące udział w Przeglądzie wykonają wspólny utwór.

plakat_orkiestra_2011

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

 

III Ogólnopolski Turniej JAMAR FOOTBALL CUP 2011

5 czerwca 2011r. w godzinach 1100 – 1800 na boisku sportowym w Lipiu odbędzie się turniej piłki nożnej.
Zawody rozpoczną się uczestnictwem drużyn i ich opiekunów we Mszy Świętej o godz. 930 w Kościele Parafialnym w Dankowie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii

DSCF2040

Szkoła Podstawowa w Lipiu już tradycyjnie jest organizatorem konkursu ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych gminy Lipie.

Tegoroczna konkursowa rywalizacja miała miejsce 30 maja 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury, a poprzedziła ją inscenizacja pt. „Jan Długosz” w wykonaniu uczniów klasy V SP w Lipiu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

DZIEŃ DZIECKA

art1To radosne święto wszystkich dzieci na całym świecie obchodzone od ponad pół wieku. W Polsce obchodzi się je 1 czerwca. Choć dzień 1 czerwca został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Dniem Dziecka w niektórych krajach obchodzi się go w innych dniach. W Polsce i w innych europejskich krajach np. Czechy, Słowacja i niektórych nadbałtyckich (np.: Rosja) obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952. W Turcji dzieci obchodzą swoje święto 23 kwietnia, w Australii w czwartą środę października, w Argentynie w drugą niedzielę sierpnia a na Węgrzech w ostatnią niedzielę maja. Francuski odpowiednik Dnia Dziecka to Święto Rodziny, celebrowane 6 stycznia. Japońscy chłopcy świętują 5 maja, a dziewczynki 3 marca.
Jego inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood , której celem była zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Dzień Dziecka to najradośniejsze i najszczerzej roześmiane święto ze wszystkich. Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu i wielu sukcesów życzą:

Pracownicy
Urzędu Gminy Lipie

Przewodniczący Rady
Gminy Lipie
Tadeusz Pułka

Wójt Gminy Lipie
Bożena Wieloch


 
PDF Drukuj Email

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu

W dniu 27.05.2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu, pod patronatem Wójta Gminy Bożeny Wieloch, odbyła się uroczysta majówka z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Wieczorem o godz. 18.00 mogliśmy obejrzeć inscenizację o Janie Długoszu przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej z Lipia pod kierunkiem pani Jolanty Cyprych.

DSC05372

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 581 582 583 584 585 586 587 588 następna > ostatnia >>

Strona 585 z 588