w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

                                               Szanowni Mieszkańcy!

herb1

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Lipie z dnia 25 lutego br. rozpoczynamy prace związane z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Lipie do 2030 roku. Strategia to najważniejszy dokument planistyczny gminy, wyznaczający kierunki jej rozwoju w kolejnych latach. To także ważny element procesu ubiegania się przez gminę o wsparcie z funduszy zewnętrznych i skorzystanie z nowych instrumentów polityki regionalnej, w szczególności w ramach nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2021- 2027.

Zapisy opracowywanej strategii będą miały decydujący wpływ na działania podejmowane przez władze samorządowe. Aby stały się odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania lokalnej wspólnoty, niezbędne jest poznanie Państwa opinii na temat spraw istotnych dla każdego z nas, w tym m.in. dotyczących systemu ochrony środowiska, dostępności usług komunalnych i społecznych, sfery turystycznej i gospodarczej.

Zapraszam serdecznie wszystkich Państwa – mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające na terenie gminy Lipie - do włączenia się w tworzenie Strategii rozwoju gminy Lipie do 2030 roku poprzez wypełnienie anonimowej ankiety, służącej opracowaniu diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej gminy. Ankieta w formie elektronicznej dostępna jest pod adresem http://lipie.ankietaplus.pl. Na Państwa odpowiedzi czekamyw terminie od 16 marca do 16 kwietnia br.

                                                   Z wyrazami szacunku

                                                  Bożena Wieloch

                                                Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Olga Michalak   

KOMUNIKAT

DYREKTORA GMINNEGO ŻŁOBKA W LIPIU

Informuję, że od 27 marca do 9 kwietnia 2021r. Gminny Żłobek w Lipiu, ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, będzie nieczynny.

Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki wyłącznie nad dziećmi pracowników medycznych i służb mundurowych

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor GŻ w Lipiu

 

WAŻNE! Rodzice będą mogli skorzystać z zasiłku opiekuńczego

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Informacja dotycząca zmiany terminu wydawania paczek żywnościowych

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że zaplanowana na dzień 29 marca 2021r. (poniedziałek) dostawa żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 została odwołana przez Bank Żywności w Częstochowie.

W związku z powyższym wyznaczono kolejny termin dostawy żywności na dzień 15 kwietnia 2021r. (czwartek).

Z poważaniem

Kierownik GOPS Lipie

Ilona Kubicka

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

 

Aktywni niepelnosprawni

Informacja dotycząca projektu

pn. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt pn. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2016-2020, Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Nowe obostrzenia od 27.03.2021 do 09.04.2021

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Rejestracja na szczepienia dla osób 70+

szczepienia covid grafikaInformujemy, że od dnia dzisiejszego, tj. od 25 marca br., rozpoczęła się rejestracja uzupełniająca dla seniorów w wieku powyżej 70. roku życia. Potrwa do 27 marca br.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 588