w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Mrugacz   

 

xsJTmDMv58g0GTnm

Wójt Gminy Lipie przedstawia okresową ocenę jakości wody przeznaczoną do spożycia.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Radek   

„IT dla uczniów z Ukrainy”

w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lipiu

IMG 7369Działania wojenne, które mają miejsce na Ukrainie spowodowały, że wielu uczniów wraz z rodzinami, w celu znalezienia nowego, bezpiecznego schronienia trafiło do Polski. Po 23 marca br. spora grupa dzieci/uczniów znalazła schronienie w Gminie Lipie. 34 dzieci/uczniów zostało przyjętych do szkoły podstawowej i przedszkola w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lipiu i otoczonych specjalnym wsparciem. By ułatwić tym uczniom efektywną naukę 24 czerwca 2022r. - przekazaliśmy im bezpłatnie komputery stacjonarne wraz z podstawowym oprogramowaniem. Sprzęt IT dla Ukrainy pozyskaliśmy z projektu „IT dla Ukrainy” organizowanego przez Fundację DIGITAL UNIVERSITY z siedzibą w Warszawie i DELL ALSO POLSKA. Uczniowie – uchodźcy z Ukrainy z pewnością wykorzystają sprzęt w nowym roku szkolnym na co dzień i w celach edukacyjnych.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 28.06.2022 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

Dyżur wakacyjny - Publiczne Przedszkole w Lindowie
od 01.07.2022 r. do 21.07.2022 r.

Przedszkole Publiczne w Lindowie pełnić będzie dyżur wakacyjny w dniach 01.07.2022 r. do 21.07.2022 r.Zapisów dzieci proszę dokonywać drogą elektroniczną na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub bezpośrednio w przedszkolu do dnia 30.06.2022 r.

Dokumenty do rekrutacji na dyżur wakacyjny można pobrać ze strony internetowej https://zsplindow.edupage.org/news/#news-305  lub u wychowawców z przedszkola  w Lindowie. 

Plakat dyżur wakacyjny

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

IV Ogólnopolski Konkurs KRUS dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”

W czerwcu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero”, który w tym roku przebiega pod hasłem – „Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryk Kowalczyk.

Konkurs odbywa się w ramach Międzynarodowej Strategii „Wizja Zero”, której głównym celem jest wyeliminowanie zagrożeń przy pracy oraz chorób zawodowych.

W bieżącym roku KRUS chce zwrócić szczególną uwagę na funkcjonowanie rodziny w gospodarstwie rolnym, w odniesieniu do 7 Złotych Zasad Strategii Wizja Zero.

Zadanie konkursowe jest skierowane do młodzieży w wieku od 13 do 21 lat i ma na celu stworzenie krótkiego filmu promującego bezpieczne zachowania w rolnictwie, z podkreśleniem roli rolniczej rodziny w kształtowaniu zasad ochrony życia i zdrowia na wsi.

Szczegóły dotyczące kampanii prewencyjnej można znaleźć na stronie: www.krus.gov.pl w zakładce Moja Wizja Zero. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

plakat ZEROO

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 25.06.2022 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 673