w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Złote Gody w Gminie Lipie

8231 stycznia 2012 r . obchodziliśmy uroczystość Złotych Godów. Osiem par z terenu naszej gminy świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Pary małżeńskie obchodzące w tym roku swój „złoty” jubileusz to Państwo: Anna i Piotr Kotas z Szyszkowa, Janina i Daniel Król z Rębielic Szlacheckich, Teresa i Marian Krystek ze Stanisławowa, Kazimiera i Józef Maciołek z Grabarzy, Cecylia i Jerzy Podgórscy z Lipia, Longina i Eugeniusz Ślązak ze Stanisławowa, Kazimiera i Piotr Tasarz ze Stanisławowa, Anna i Władysław Zając ze Zbrojewska.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Komunikat z dnia 6.02.2012r

 
PDF Drukuj Email

Minister pozytywnie zaopiniował projekt herbu Gminy Lipie

herb1Zgodnie z procedurą przewidzianą w Ustawie z 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach, ustanowienie herbu, flagi i innych symboli gminy wymaga pozytywnej opinii ministra właściwego do spraw administracji publicznej.

W czerwcu 2011 roku wystąpiliśmy do MSWiA z prośbą o wyrażenie opinii o projektach herbu, flagi, baneru i pieczęci Gminy Lipie. Przypomnijmy, że Rada Gminy wybrała projekt herbu wyobrażający rzekę (Liswartę), nad którą widnieje stylizowane drzewo lipy, będące tzw. godłem „mówiącym”, czyli nawiązującym do nazwy miejscowej Lipie. Obok drzewa umieszczono godło rodowego herbu Warszyckich tzw. Łękawicę.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Komunikat z dnia 3.02.2012r

 
PDF Drukuj Email

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

„ O uśmiech dziecka ” w Kłobucku

zaprasza na Zabawę Karnawałową

więcej....


 
PDF Drukuj Email

Apel Wojewody Śląskiego do mieszkańców województwa 

więcej...


 
<< pierwsza < poprzednia 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 następna > ostatnia >>

Strona 661 z 690