w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Zaproszenie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” do udziału w konkursie „Seniorzy w akcji” realizowanego w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku - Seniorzy w akcji”.

seniorzy w akcji

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

PLAKAT.-Koronawirus-Jak-zapobiegać-zakażeniu

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Karpik   

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z  PÓŁNOCNYCH WŁOCH

 W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Współpraca na medal

DSC 2440W piątek, 21 lutego br., w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu odbyła się uroczystość okręgowych obchodów Święta Służby Więziennej. W tym dniu, z rąk Wojewody Opolskiego - Adriana Czubaka oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu - pułkownika Leszka Czereby, ponad 30 osób, w tym trzy cywilne, odebrały resortowe odznaczenia: Za zasługi w pracy penitencjarnej. W gronie osób odznaczonych znalazła się także wójt gminy Lipie, Bożena Wieloch.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Wydmuch   

Borelioza – najczęstszą chorobą zawodową wśród rolników

okladka broszury KRUSW roku 2019 na 8 potwierdzonych przypadków choroby zawodowej u rolników w województwie śląskim, aż 7 to zachorowania na boreliozę. Wobec braku szczepionki na tę podstępną, przynosząca bardzo negatywne skutki dla organizmu ludzkiego chorobę, KRUS skieruje szczególną uwagę na zwiększenie świadomości ryzyka zachorowania podczas szkoleń i spotkań prewencyjnych z rolnikami, prowadzenie profilaktyki, jaką jest ochrona przed kleszczami.

KRUS w 2020 roku propagować będzie odpowiedni ubiór podczas prac w gospodarstwach rolnych, stosowanie preparatów ochronnych przeciw kleszczom na odkryte fragmenty skóry i kontrolę skóry po powrocie do domu. Oddział Regionalny w Częstochowie zakupił zestawy do bezpiecznego usuwania kleszczy, które zostaną rozdysponowane podczas prowadzonych działań prewencyjnych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych na rok 2020 z nieruchomości niezamieszkałych przez firmę FCC Polska sp.z o.o, tj. przedsiębiorstwa, sklepy, placówki oświatowe, cmentarze

więcej...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 507