w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

logo_rada_gminy

XXVIII Sesja Rady Gminy Lipie

Uprzejmie zawiadamiam, iż w dniu  30 grudnia 2020 roku /środa/ o godz. 10:00  odbędzie się XXVIII Sesja Rady Gminy Lipie w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu  z proponowanym porządkiem obrad:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci rolnika

computer-1867758 1280Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o wsparcie finansowe w wysokości 1500 zł na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci rolników. Nabór wniosków potrwa do 30 grudnia br.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Sołtysiak   

INFORMACJA

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 13.12.2020 r. (niedziela) od godziny 2000 do dnia 14.12.2020 r. (poniedziałek) do godziny 1300 w miejscowości Parzymiechy, Napoleon, Zimnowoda, Giętkowizna, Kleśniska nastąpi przerwa w dostawie wody ze względu na konieczność usunięcia awarii wodociągowej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wykazy nieruchomości komunalnych przeznaczonych do zbycia, dzierżawy i użyczenia

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Mamy defibrylatory

DSC 3386W dniu 9 grudnia br., na bocznej ścianie budynku Urzędu Gminy Lipie (od strony ośrodka zdrowia), został umieszczony Automatyczny  Defibrylator Zewnętrzny (AED). Na terenie gminy zamontowano jeszcze dwa takie urządzenia - na strażnicy OSP w Rębielicach Szlacheckich i strażnicy OSP w Lindowie. W imieniu społeczności lokalnej Wójt Gminy Lipie składa podziękowania Staroście Kłobuckiemu za tą cenną inicjatywę, wpływającą na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

 Montaż defibrylatorów jest efektem realizacji projektu pn. Zakup urządzeń i defibrylatorów wraz z osprzętem i montażem celem podniesienia standardów w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu kłobuckiego i częstochowskiego. Projekt zgłoszony został w ubiegłym roku przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku do pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W jego realizacji swój udział mieli także mieszkańcy, którzy poparli zadanie w głosowaniu internetowym prowadzonym od 12 do 30 listopada 2019 r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, iż Rada Powiatu Kłobuckiego podjęła uchwałę o powołaniu nowej jednostki organizacyjnej - Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach o zasięgu powiatowym.

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpocznie działalność od dnia 1 lutego 2021r. i będzie placówką wsparcia dziennego przeznaczoną dla 20 osób, łączącą ze względu na kategorię osób, którym może być udzielone wsparcie wszystkie 4 typy tego rodzaju placówki, tj.:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 569