w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Różaniec do granic

            22291835 1133795933419158 1386819531 nW tym roku Święto Matki Boskiej Różańcowej stało się w Polsce dniem wielkiej modlitwy o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata. Jej wyjątkowość polegała na tym, że odbywała się na granicach kraju, w 320 kościołach stacyjnych. Wśród około miliona dwustu tysięcy osób uczestniczących w tej modlitwie znaleźli się również parafianie z Dankowa i Lindowa. Pod duchową opieką ks. Jacka Marcińca udali się oni do Jaworzynki koło Istebnej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączka   

ZAPROSZENIE

Gmina Lipie zaprasza do składania ofert na świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie gminy Lipie w sezonie zimowym 2017/2018. Ofert należy składać do dnia 13.10.2017 r. do godziny 10.00

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Informacja Wójta Gminy Lipie

        Wójt gminy Lipie informuje, że osoby, które doznały strat uszkodzenia mienia w wyniku sytuacji kryzysowej - silne wiatry i opady deszczu w dn. 05/06 października 2017r., mogą składać wnioski o pomoc finansową do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Wnioski  znajdują się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Lipie .

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Karpik   

GMINNY SYSTEM POWIADAMIANIA SMS

Gmina Lipie uruchomiła dla mieszkańców SYSTEM POWIADAMIANIA SMS o:

  • zagrożeniach meteorologicznych,
  • zaplanowanych wyłączeniach wody,
  • wydarzeniach i imprezach kulturalnych odbywających się na terenie gminy,
  • oraz innych istotnych dla mieszkańców informacjach typu terminy płatności etc.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Lekcja w urzędzie

DSC02439We wtorek 3 października br. uczniowie klasy IVb SP w Lipiu mieli do załatwienia bardzo ważną sprawę. W tym celu udali się na pocztę, a następnie odwiedzili sekretariat Urzędu Gminy i spotkali się z wójt, Bożeną Wieloch.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kowalska   

Koncert pn. "(Nie) zakazane piosenki"

20170929 180928

29 września 2017 r. o godz. 18 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbył się koncert pn. "(Nie) zakazane piosenki". Przed zebraną publicznością zaprezentowała się sekcja wokalna prowadzona przez panią Patrycję Kik, a także Chór Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu, którym dyrygował pan Rafał Krawczyk. Pomysłodawcami uroczystości byli pani Monika Łosik - Dyrektor GOK oraz pan Szymon Ziętal - instruktor tańca. Przy okazji koncertu odbyła się wystawa fotograficzna zorganizowana w ramach obchodów 800-lecia istnienia wsi Danków. Zapraszamy do fotorelacji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 360