w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Logo zlobek

W poniedziałek, 3 sierpnia, po krótkiej wakacyjnej przerwie, ponownie otwarty został Gminny Żłobek w Lipiu.

Placówka została przygotowana zgodnie z procedurami sanitarnymi. Z sal zniknęły zabawki i sprzęt, którego nie można zdezynfekować. Pracownicy zostali zaopatrzeni w odzież ochronną i środki do dezynfekcji, a rodzice zapoznali się z procedurami, które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i opiekunom. Codziennie od 6.30 do 16.30 opiekę nad grupą dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat sprawują opiekunki dziecięce.

Naszym maluszkom życzymy wiele uśmiechu i radości podczas wspólnych zabaw.

Olga Michalak

dyrektor Gminnego Żłobka w Lipiu

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Łosik   

E-booki dla czytelników GBP w Lipiu

legimi1Gminna Biblioteka Publiczna w Lipiu przygotowała dla swoich czytelników niespodziankę. Już od 4 sierpnia br. mogą oni korzystać z bogatej bazy ebooków - za darmo.

W maju br. Gminna Biblioteka Publiczna otrzymała informację o przyzna­niu dofinansowania w wysokości 6 tys. zł w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pt. Kultura w sieci. Środki zostały przeznaczone na zakup dostępu do platformy Legimi zawierającej zbiór ebooków i audiobooków. Warto podkreślić, że w skali całego kraju złożono aż 5.948 wniosków. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono tylko 1.182 zwycięskich projektów, w tym wniosek złożony przez GBP w Lipiu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Wymiana paczkomatu InPost

inpostW dniu 4 sierpnia br. na placu przy ul. Częstochowskiej 37 w Lipiu (obok przystanku autobusowego) został zamontowany nowy paczkomat. Zgodnie z informacjami firmy In Post sp. z o.o. obecnie nie ma możliwości nadawania oraz odbierania w nim przesyłek. Usługa będzie dostępna dopiero po przeprowadzeniu fazy testów, która może trwać od jednego do kilku tygodni.

Dostępność paczkomatu można na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej https://inpost.pl w zakładce odbieram/znajdź paczkomat.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Dobosz   

KRUS zaprasza do aktywnego włączenia się w kampanię promocyjną polskiebazarek.pl

PLAKAT polski bazarekOddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowany przez dyrektora Piotra Dobosza pragnie gorąco zachęcić jak najszersze grono miłośników polskiej żywności do aktywnego korzystania z platformy ogłoszeniowej polskiebazarek.pl, która pomaga w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.

Wychodząc na przeciw utrudnieniom przy tradycyjnej formie sprzedaży produktów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć w dobie koronawirusa, powstała kampania informacyjna z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego pod nazwą "Cudze chwalicie, swoje poznajcie", promująca polskiebazarek.pl.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

„Miejsce z potencjałem”

miejsce z potecjalem mW lipcowym wydaniu nr 30/26 VII 2020 Tygodnika Katolickiego Niedziela ukazał się artykuł pt. Miejsce z potencjałem, który opisuje historię oraz ciekawostki związane z XVIII-wiecznym dworkiem w Lipiu. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem, którego wersja elektroniczna dostępna jest poniżej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Zmiana harmonogramu odbioru odpadów zmieszanych  

Informujemy, że w miejscowości Lipie, ul. Kasztanowa firma FCC Lubliniec Sp. z o. o. będzie kontynuowała odbiór odpadów zmieszanych w dniu jutrzejszym - 04.08.2020r. (wtorek).

Za utrudnienia przepraszamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 533