w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji

Pracownik produkcji

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Rehabilitacja dla osób, które chorowały na COVID-19

cwiczeniaZgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia rusza program rehabilitacji, którego celem jest przyspieszenie powrotu do pełnej sprawności pacjentów po przebytej chorobie COVID-19.

Program, który gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji, przysługuje w czasie do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19. Decyzje o skierowaniu pacjenta na rehabilitację podejmuje lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, na podstawie wyników kilku badań, tj.:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

dowod przodSzanowni Państwo

W związku z zaostrzeniem się sytuacji epidemicznej w Polsce oraz wprowadzonymi obostrzeniami każda zainteresowana osoba może do 30 czerwca 2021 roku wykonać bezpłatnie zdjęcie do dowodu.

Przy pomocy bezpłatnego Kreatora zdjęć można wykonać zdjęcie do dowodu osobistego samodzielnie przy pomocy telefonu komórkowego. Tak wykonane zdjęcie można użyć do złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego przez Internet (poprzez profil zaufany).

Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu osobistego jest dostępny na podstronie:

Kreator zdjęć do dowodu osobistego

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Nowe decyzje w sprawie obostrzeń

zasady

przedszkola   sport

więcej.....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

1055. rocznica Chrztu Polski

W dniu 22 lutego 2019 roku Sejm uchwalił ustawę, na mocy której dzień 14 kwietnia stał się nowym świętem państwowym – Świętem Chrztu Polski.

W tym roku obchodzimy 1055. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Według historyków Mieszko I, ówczesny książę polski, przyjął chrzest z rąk biskupów czeskich w Wielką Sobotę roku 966, która wypadła 14 kwietnia. Znaleziska archeologiczne sugerują, że wydarzenie to odbyło się na wyspie Ostrów Lednicki, znajdującej się koło grodu gnieźnieńskiego.

Przyjęcie chrztu dało Mieszkowi I niezależną władzę nad państwem Polan oraz zatrzymało niemiecką ekspansję na tereny słowiańskie. Przyczyniło się również do rozwoju intelektualnego i gospodarczego plemion znad Wisły. Chrzest Polski zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich oraz włączył państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy.

bannerswietochrztu2x1mini

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

eUS mix ost2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 588