w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
AKTUALNOŚCI
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii w Warszawie w sprawie utraty mocy dotychczas obowiązującego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r. poz.2091) oraz wejścia w życie nowego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. (Dz. U. z 2017 r. poz. 722). Nowe rozporządzenie uchyla nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach w gospodarstwie

więcej...

 
PDF Drukuj Email

Pismo Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Hutce

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Nasze Stoły Wielkanocne

                Wielkanoc chyba wszystkim kojarzy się z obficie zastawionym stołem, wprost uginającym się pod ciężarem przeróżnych smakołyków. Wiele z nich to specjalności polskiej kuchni, z których jesteśmy szczególnie dumni. Aby przekazać młodemu pokoleniu kulinarną tradycję naszego regionu, gminne Koła Gospodyń Wiejskich od kilku już lat przygotowują Prezentację Stołów Wielkanocnych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Pismo Wójta Gminy Lipie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach w sprawie parku w Parzymiechach

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Z Jasnej Góry do Dankowa

   DSC07701             Jasnogórska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Marka Piątka rzadko opuszcza klasztor ojców paulinów w Częstochowie, ale zdarzają się sytuacje wyjątkowe. Tak było w niedzielę 26. marca, kiedy to orkiestra przybyła do Sanktuarium Matki Bożej w Dankowie, aby zagrać koncert dla uczczenia 800-lecia Dankowa.

                Kustosz dankowskiego sanktuarium, ks. kan. Henryk Dusza stwierdził, że obecność gości z Jasnej Góry, w roku tak ważnego dla nas jubileuszu, nie jest przypadkowa, bo Danków, nazywany też czasem „małą Jasną Górą”, ma wiele wspólnego z duchową stolicą Polski. Wystarczy spojrzeć na łaskami słynące ikony Matki Bożej - są niemal identyczne. Podobnie wygląda otoczenie naszego kościoła i klasztoru ojców paulinów. W XVII wieku obydwie te budowle sakralne były także niezdobytymi twierdzami, które oparły się Szwedom. Do tej pory zachowały się ich wały obronne. A najsłynniejszy właściciel tych ziem, kasztelan Stanisław Warszycki, jako zasłużony obrońca Jasnej Góry, spoczywa w jej podziemiach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Można sprawdzić jakość powietrza w gminie

W dniu 28 marca br. na budynku GOK w Lipiu zamontowano czujnik jakości powietrza. Informacje o stanie powietrza na bieżąco można sprawdzać na stronie gminy w zakładce: jakość powietrza i ostrzeżenia meteorologiczne.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Janic   

stoly2017

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 281