w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

I N F O R M A C J A

Wójt Gminy Lipie informuję, że na terenie gminy, w dniu 28 listopada 2017 roku pomiędzy godzina 900 a 1300 zgodnie z pismem   ZKII.642.13.2017 z dnia 3 listopada 2017 r. Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności

W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty- oznaczający odwołanie alarmu.

Do przeprowadzenia treningu włączone zostaną syreny w jednostkach OSP gminy

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączka   

INFORMACJA WÓJTA GMINY LIPIE

Gmina Lipie zamierza przystąpić do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 w ramach działania 4.1. Odnawialne źródła energii. Dzięki uczestnictwu w pro­gramie mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z dofinansowania na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych. W okresie wakacyjnym do naszego Urzędu wpłynęło ok. 300 deklaracji od mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie. W związku z powyższym w listopadzie gmina zawarła umowę z firmą Alt-Energy Sp. z o. o. na wykonanie zadania pn. „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Lipie - Opracowanie Programu Funkcjonalno–Użytkowego”.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Mączka   

ZAPROSZENIE

Gmina Lipie zaprasza do składania ofert na zakup zespołu prądotwórczego o mocy znamionowej 60 kVA/48 kW stacjonarnego bez obudowy wyciszonej do pracy indywidualnej – rozruch elektryczny . Ofert należy składać do dnia 27.11.2017 r. do godziny 12.00.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

 DSC02738Oficjalne otwarcie drogi w Wapienniku

  W piątek, 17 listopada br., dokonano oficjalnego otwarcia dróg gminnych na odcinku Stanisławów – Wapiennik. Inwestycja została realizowana wspólnie przez gminę Lipie oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kłobuck.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 21 listopada 2017r. (wtorek) w godzinach od 12.00 do 17.00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipiu będą wydawane produkty żywnościowew ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2017.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Bezpłatne warsztaty z wykorzystania nowoczesnych technologii dla wszystkich zainteresowanych tematyką ICT

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego kolejny raz rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym.
Ruszyła rekrutacja na pierwsze warsztaty: Temat „Optymalizacja CMS-a WordPress dla wyszukiwarek”. Warsztaty odbędą się w Katowicach 23. listopada 2017r.
Tematy, terminy i miejsca szkoleń znajdują się na stronie: http://www.e-slask.pl/article/temat_iii__optymalizacja_cms_a_wordpress_dla_wyszukiwarek

Nabór na kolejne warsztaty będzie opublikowany do końca przyszłego tygodnia. Ilość miejsc ograniczona!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 370