w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
AKTUALNOŚCI
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

I N F O R M A C J A

Informuję że, w dniach 6 - 8 czerwiec 2017 roku (termin zapasowy 9 czerwca br.) zgodnie z pismem ZKII.642.4.2017 z dnia 25 maja 2017r. Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zostaną przeprowadzone krajowe ćwiczenia przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty- oznaczający odwołanie alarmu. Procedurę alarmowania na terenie powiatu uruchamiać będzie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego po otrzymaniu komunikatu o zagrożeniu z powietrza.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jadwiga Przybylska   

Informujemy, że do 14 czerwca został przedłużony nabór wniosków do projektu: „Ty Też Możesz! – wsparcie na rozwój przedsiębiorczości dla osób w wieku 50+ z obszaru Województwa Śląskiego”.  Realizowany przez Zachodniopomorską Grupę Doradczą Sp. z o. o. Zachodniopomorską Fundację Wspierania Przedsiębiorczości, Ekologii i Nauki 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Jeziorski   

rajd

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Ogłoszenie o pierwszych przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż działek nr 97/1, 98/10 i  98/11, położonych w Lindowie i stanowiących własność Gminy Lipie

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

img817

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zuzanna Czupryna   

III Międzyszkolny Konkurs Literowania w Języku angielskim

lit1O trudności literowania słów angielskich mogli przekonać się uczestnicy III już Międzyszkolnego Konkurs Literowania w Języku Angielskim, który odbył się 24 maja.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III-IV, V - VI.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Kocik   

Edukacyjnie po gminie

wy423 kwietnia 2017roku uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami odwiedzili Gminną Oczyszczalnię Ścieków w Lipiu. Celem edukacyjnej wycieczki o tematyce ekologicznej było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy oczyszczalni oraz procesem oczyszczania ścieków, a także uświadomienie im potrzeby oszczędzania wody i dbania o środowisko. Po całym obiekcie oprowadził uczniów pracownik Urzędu Gminy Lipie- p. Mieczysław Kobiela, udzielając cennych informacji. Uczniowie mogli zobaczyć, jak działają poszczególne urządzenia i maszyny wykorzystywane do procesu oczyszczania ścieków. Ponadto odwiedzili biuro, w którym pracownicy nadzorują pracę maszyn. Wizyta w oczyszczalni dla wszystkich była bardzo pouczająca i owocna, a zakończyła się wspólnym zdjęciem.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 291