w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wykazy nieruchomości komunalnych przeznaczonych do do najmu, sprzedaży i zamiany

wiecej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Cer   

Kolejny sukces młodych historyków

W Katowicach 05.04.2018r. odbył się III etap wojewódzki XXIII Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. W tym etapie uczestniczyli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Rębielicach Szlacheckich: Izabela Mazik i Jakub Antoniak. Wykazali się ogromną wiedzą historyczną, co udowodnili wynikami. Iza zdobyła 100% punktów, została laureatem etapu wojewódzkiego (zdobywając I miejsce) i będzie reprezentować województwo śląskie na etapie ogólnopolskim 7-9 czerwca 2018r. w Warszawie. Jakub zdobył 93% punktów i również został laureatem etapu wojewódzkiego. Uczniów przygotowywał Pan Andrzej Cer. Gratulujemy wytrwałości i sukcesów!

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych, Aleksandra Dudzińska   

Naukowy Dzień Dziecka

            Uczniowie ZS-P w Lipiu zawsze na wesoło świętują Dzień Dziecka. Podobnie było i w tym roku szkolnym, z tą tylko różnicą, że wszystkie gry i zabawy miały charakter naukowy. Poprzez zabawę dzieci uczyły się świadomego korzystania z nowoczesnych technologii, wykorzystywania w praktyce nabytej w szkole wiedzy, kreatywności, a także pracy w zespole rówieśników.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Zyna   

IV Międzyszkolny Konkurs Literowania w języku angielskim

Nauczyciele języków obcych ze szkół podstawowych w gminie Lipie i Krzepice przygotowali chętnych uczniów do udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie Literowania „Spelling quiz”.  Konkurs odbył się 21 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lindowie. Zadaniem konkursowym było poprawne odczytanie, przetłumaczenie i przeliterowanie wylosowanego wyrazu. Literowanie wyrazów to jedna z podstawowych umiejętności w języku angielskim. Uczniowie ćwiczą ją od początku nauki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Łosik   

INFORMACJA O WYNIKACH TESTU i ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ

Na stanowisko Referent ds. zamówień publicznych i pozyskiwania środków zewnętrznych – cały etat.

więcej...

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Mach   

Środki finansowe na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych

W dniu 30 maja 2018 r. gmina Lipie otrzymała decyzję Wojewody Śląskiego o zwiększeniu planu dotacji celowej na 2018 r. Środki, pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczone są na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych - zgodnie z uchwałą Nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 398