w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych, Lidia Krystek   

Angielski nie zna granic

P3060069W dniach od 5 do 10 marca 2017r., w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego kidSPEAK, ZS-P w Lipiu gości dwie wolontariuszki z Indonezji i Rosji.

Diantha przyjechała do nas z Dżakarty, stolicy Indonezji, a Olga z Rostowa nad Donem w Rosji. Obie dziewczyny należą do międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, która od ponad 66 lat rozbudza w młodych ludziach chęć poznawania świata oraz innych kultur, w czym bardzo pomocna jest znajomość języka angielskiego.

W poniedziałek uczniowie zaprezentowali wolontariuszkom swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim, które zdobyli na lekcjach. Szczególnie podobały się piosenki z elementami tańca, których dzieci nauczyły się na przedmiocie będącym innowacją pedagogiczną – muzyka w języku angielskim. Potem Olga i Diantha udały się na lekcje, gdzie realizowały zaplanowane zajęcia. Na początek przedstawiły prezentacje o swoich krajach. Mówiły o tym, z czego są one najbardziej znane, przedstawiły historię, kulturę oraz sport w swoich ojczyznach. A wszystko w języku angielskim, który jest językiem wykładowym zarówno prezentacji jak i zajęć prowadzonych przez Dianthę i Olgę w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum.

We wtorek na spotkanie z zagranicznymi gośćmi przybyli także do Lipia uczniowie z ZS–P w Lindowie i SP w Rębielicach Szlacheckich, a w czwartek podobne spotkanie zostanie zorganizowane dla uczniów ZS–P w Parzymiechach.

Podczas wizyty wolontariuszki z Rosji i Indonezji poznają także nasz kraj, a szczególnie naszą Małą Ojczyznę. Były już w Sanktuarium Matki Bożej Dankowskiej, a dzisiaj zwiedzają Częstochowę oraz klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

Natomiast w czwartek będą poznawały polskie tradycje kulinarne, uczestnicząc w degustacji lokalnych potraw, przygotowanych przez Radę Rodziców w ZS–P w Lipiu.

Mamy nadzieję, że wizyta wolontariuszek z Dżakarty i Rostowa nad Donem wpłynie na podniesienie kompetencji językowych naszych uczniów, zachęci ich do poznawania innych kultur oraz stanie się początkiem systematycznej współpracy szkoły z organizacją AIESEC.