w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Chyra   

Policjanci czytają dzieciom

DSCN0921Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tej aktywności pragniemy przekonać dzieci, że czytanie jest modne, ciekawe i wartościowe.

09 marca gościliśmy w naszej Placówce Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Niecodzienni goście, zwykle kojarzeni z innymi zadaniami na przykład pogadankami  o bezpieczeństwie czy odpowiedzialności karnej nieletnich, tym razem czytali dzieciom.  Tak pięknie i ciekawie, że chciało się słuchać i słuchać.

Pierwszym utworem znanym i lubianym przez dzieci był słynny Koziołek Matołek z komiksu Kornela Makuszyńskiego. Dowcipną, zabawną żywą akcję czytający podkreślali stosowną intonacją. W trakcie czytania żywemu słowu towarzyszyła prezentacja ilustrująca wybrane przygody słynnego Koziołka.

W dalszej części spotkania Goście czytali jedno z opowiadań współczesnej pisarski dla dzieci Renaty Piątkowskiej z książki pod tytułem „Najwierniejsi przyjaciele”. Przedtem jednak pojawiła się atrakcja. W trakcie piosenki „Puszek - okruszek” wykonywanej przez uczniów klasy II i III na rękach naszej uczennicy Martynki z klasy IV znalazł się jej piesek - york Lucy, bo tak się wabi jej pupilek. Taki żywy, śliczny piesek, który biegał po sali rozentuzjazmował dzieci, które potem w ciszy i z koncentracja słuchały opowiadania o Karmelku- psie przewodniku niewidomej dziewczynki. Po tej prezentacji dzieci wysłuchały opowiadania z książki Ks Jana Twardowskiego „Zeszyt w kratkę”. Tu nastąpiła krótka, sympatyczna rozmowa o tym kim dzieci chciałyby zostać w przyszłości oraz o pracy policjanta. Na koniec dzieci wysłuchały fr dialogu Małego Księcia z Różą z książki Antoine de Saint Exupery. Po zakończeniu dzieci oglądały wystawę książek pisarzy, których wybrane utwory czytali zaproszeni goście. Na kolejnej przerwie do biblioteki szkolnej przybyła spora grupka uczniów.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lindowie składa podziękowania komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku panu Dariuszowi Atłasikowi oraz zaproszonym Policjanom: pani Magdalenie Kopica i Panu Tomaszowi Solnica.