w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych   

Lekcja w urzędzie

DSC02439We wtorek 3 października br. uczniowie klasy IVb SP w Lipiu mieli do załatwienia bardzo ważną sprawę. W tym celu udali się na pocztę, a następnie odwiedzili sekretariat Urzędu Gminy i spotkali się z wójt, Bożeną Wieloch.

Wszystko zaczęło się od tego, że w ostatnim czasie, na lekcjach języka polskiego, dzieci poznawały zasady redagowania oraz adresowania kartek pocztowych. Dla dziewięciolatków, bo przypomnijmy, że są to dzieci, które poszły do szkoły mając 6 lat, nie było to wcale łatwe. Swoje pierwsze samodzielnie napisane kartki dzieci postanowiły wysłać do rodziców. Stąd wizyta na poczcie, gdzie osobiście kupiły znaczki i nakleiły je na już wypisane kartki. Pani urzędniczka cierpliwie we wszystkim pomagała, a także pokazała swoim młodym klientom różne rodzaje blankietów, wyjaśniając przy tym, jak należy je wypełniać, aby przesyłka bez problemów dotarła do adresata.

Prosto z poczty dzieci przeszły na piętro Urzędu Gminy, gdzie czekała już pani Agnieszka Kotynia i pokazała im specjalne firmowe druki i koperty, które wykorzystują w swojej pracownicy gminy. Jedną, opatrzoną herbem gminy, każde dziecko otrzymało na pamiątkę. Wielką radość sprawili czwartoklasistom również informatyk, pan Marcin Karpik oraz panie z sekretariatu, przygotowując dla każdego dużą kopertę z komputerowo zapisanym nazwiskiem i adresem dziecka. Uczniowie cieszyli się tak spontanicznie i głośno, że usłyszała ich pani wójt, Bożena Wieloch, która przerwała swoją pracę i w sali ślubów spotkała się z niezapowiedzianymi, ale bardzo miłymi gośćmi.

Wspólne zdjęcie i czekoladki słodko zakończyły tę nietypową lekcję języka polskiego. Pięć Julek, dwaj Kacprowie, Iza, Judytka, Natalia, Paulinka, Zosia, Filip, Krystian i Tomek dziękują Urzędowi Pocztowemu oraz Urzędowi Gminy w Lipiu za gościnność.

DSC02439