w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Krasińska   

Z wizytą w urzędzie

DSC02798W związku z tym, że przedszkolaki z Lindowa bardzo interesują się najbliższym środowiskiem z entuzjazmem przyjęły wiadomość o planowanym wyjeździe do naszego Urzędu Gminy. Najmłodsi swoją wizytę w Urzędzie Gminy Lipie złożyli 20.11.2017 r. Czekała tam na nich pani Agnieszka Kotynia, która była naszym przewodnikiem. W czasie zwiedzania dzieci miały okazję poznać pracę różnych działów, z których każdy odpowiada za realizację innych gminnych zadań.

Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy - od pani Barbry Łosik na przykład to, że w razie potrzeby mogą posiadać dowód osobisty – dokładnie taki sam, jaki posiadają osoby dorosłe. Pani Ewa Brzózka pokazała przedszkolakom 100-letnie księgi, a panie z działu finansowego i oświaty dużo dokumentów i pieczątek, które najmłodsi chętnie przybijali. Okazało się, że dzieci świetnie orientują się w zagadnieniach dotyczących segregacji, wskazując podczas spotkania z pracownikami ochrony środowiska odpowiednie kolory worków do gromadzenia odpadów.   Przedszkolaki z ZS-P w Lindowie gościli także w gabinecie pani Wójt, w którym przyjmuje ona interesantów. Każde dziecko mogło poczuć się jak gospodarz gminy Lipie, zasiadając w fotelu, na którym na co dzień siedzi pani Bożena Wieloch. Niespodziankę dla dzieci przygotował także pan Marcin Karpik - informatyk, odkrywając tajniki urzędowej serwerowni.

Bardzo miło spędziliśmy czas w naszym Urzędzie. Poznaliśmy wiele ciekawych osób, dzięki pracy których mieszkańcy mogą załatwić szereg różnych spraw. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom przez panią Agnieszkę ulotek i gazet o gminie Lipie. Dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Lipie za gościnność i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.