w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

„Przekształcą szkołę w mieszkania socjalne”

Zapraszamy do wysłuchania audycji wyemitowanej na antenie Polskiego Radia Katowice na temat budowy mieszkań socjalnych w Kleśniskach. Rozmowę z mieszkańcami oraz wójtem gminy Lipie, Bożena Wieloch przeprowadził Zdzisław Makles. Poniżej link do audycji:

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,42225,Przeksztalca-szkole-w-mieszkania-socjalne.html

Przypomnijmy, że w marcu br. gmina otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku byłej szkoły na mieszkania socjalne w miejscowości Kleśniska – zapewnienie lokali mieszkalnych mieszkańcom wykluczonym społecznie. Wartość projektu wynosi 2.361.679,38 zł, w tym dofinasowanie 2.200.333,88 zł. Środki pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 poddziałanie 10.2.4 Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna / Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych - wsparcie działań lokalnych strategii Rozwoju obejmujących obszary wiejskie i rybackie.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie byłej szkoły z przeznaczeniem obiektu na budynek mieszkalny wielorodzinny z lokalami socjalnymi. W ramach zadania prze­widziano zmianę konstrukcji i kształtu dachu oraz likwidację barier architekto­nicznych poprzez zapewnienie dostęp­ności strefy wejściowej i piętra budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku wyodrębnionych zostanie 11 samodzielnych lokali mieszkalnych z przeznaczeniem dla ok. 50 osób.