w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

Projekt rehabilitacji kompleksowej realizowany przez PFRON

pefronZgodnie z informacjami przekazanymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), trwa rekrutacja uczestników do projektu pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Projekt skierowany jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także do osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwości zdrowotnych.
Udział w programie jest bezpłatny i nie wymaga konieczności posiadania orzeczenia o niepełnosprawności.

Uczestnicy projektu mogą skorzystać z kilkumiesięcznej, kompleksowej rehabilitacji, składającej się z 3 uzupełniających się elementów, tj.:

  • modułu zawodowego, czyli spotkań i warsztatów z doradcą oraz szkoleń zawodowych (kończą się egzaminem i przyznaniem certyfikatu),
  • modułu medycznego, czyli zabiegów fizjoterapeutycznych,
  • modułu psychospołecznego, którego celem jest wzmocnienie kompetencji społecznych i psychologicznych uczestników.

Liczba zajęć z każdego modułu oraz plan rehabilitacji ustalane są indywidualnie dla każdego uczestnika.

Zajęcia odbywają się Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej (obecnie funkcjonują 4 takie ośrodki: w Wągrowcu - woj. wielkopolskie, w Ustroniu - woj. śląskie, w Nałęczowie - woj. lubelskie oraz w Grębiszewie - woj. mazowieckie).

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące możliwości zgłoszenia się do projektu, można znaleźć na stronie https://www.pfron.org.pl/pfron/szczegoly/news/zglos-sie-do-projektu-rehabilitacji-kompleksowej-w-2021-roku/ lub uzyskać telefonicznie (tel.: 22 50 55 600) bądź mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).