w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Nowy samochód dla OSP Parzymiechy

DSC 1762

Decyzją Komendanta Głównego PSP jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzymiechach znalazła się na liście jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie w 2021 roku na zakup średniego samochodu pożarniczego.

Zakup samochodu zostanie zrealizowany przy dofinansowaniu: NFOŚiGW / WFOŚiGW, dotacji KSRG, dotacji MSWiA i środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych. Gmina Lipie przeznaczyła na ten cel kwotę w wysokości 350.000,00 zł.

 https://www.gov.pl/web/kgpsp/dofinansowanie-314-samochodow-ratowniczo-gasniczych-dla-jednostek-osp-w-2021-r

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Kolejna gminna jednostka OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym

samochód ParzymiechyDecyzją Komendanta Głównego PSP z dniem 1 maja 2021 r., do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego została włączona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzymiechach.

Jednocześnie Komendant Główny PSP przedłużył okres włączenia do KSRG na kolejne 5 lat dla jednostki OSP Szyszków.

Pierwszą gminną jednostką OSP włączoną do KSRG była OSP Lipie. Jednostka działa w systemie już od 2001 roku.

https://www.gov.pl/web/kgpsp/nowe-jednostki-w-krajowym-systemie-ratowniczo-gasniczym-od-1-maja-2021-r?fbclid=IwAR0OBHg7Xk9IJLAULxfqT_uGVKfDCxdn3LHCddD9WOuNW5dmbq-RgsLnjv0

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

życzenia dzien strazaka2021

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

Majowe święta

FlagaKażdego roku, w pierwszych trzech dniach maja, obchodzimy ważne dla naszego kraju święta. 1 maja przypada Międzynarodowe Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm na mocy ustawy z dnia 20 listopada 2004 roku. Święto to ma za zadanie popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dnia 2 maja obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

żywność BANK

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Wójt Gminy Lipie informuje, że od dnia 04 maja 2021r. do dnia 05 maja 2021r. w remizie OSP w Parzymiechach przy ul. Częstochowskiej 7 będą wydawane produkty żywnościowew ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, realizowanego w Podprogramie 2020.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

30 kwietnia – Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

przemocObchody Światowego Dnia Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci zostały zorganizowane przez amerykańską organizację EPOCH (End Physical Punishment of Children) w 1998 roku. Głównym celem tej inicjatywy było zwrócenie uwagi na problem stosowania przez rodziców i opiekunów przemocy i kar cielesnych wobec najmłodszych. W Polsce Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci obchodzony jest od 2003 roku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 593