w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Szczepienia przeciw COVID-19 dawką przypominającą

1460x616W dniu 2 listopada br. rozpoczęły się szczepienia przypominającą przeciw COVID-19 dawką. Mogą ją przyjąć osoby, które ukończyły 18. rok życia oraz te, które co najmniej 6 miesięcy wcześniej otrzymały pełny schemat szczepienia, tj. dwie dawki preparatu Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson&Johnson).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

plakat poprawiony

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

Informacja Wójta Gminy Lipie

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 5 listopada 2021 r. (piątek) wszystkie sprawy związane z obsługą dowodów osobistych, w tym przyjmowanie wniosków o wydanie dowodu osobistego będą załatwiane w Urzędzie Gminy Lipie do godziny 11.30.

Powyższe ograniczenie związane jest z przerwą techniczną w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych w związku z wdrożeniem od 7 listopada 2021 r. nowych dowodów osobistych (z odciskami palców) - zgodnie z Ustawą z dnia 14 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1000 i 1393).  

Szczegółowe informacje w tym zakresie uzyskać można w Urzędzie Gminy Lipie (pok. 22) lub pod numerem telefonu: (034) 3188032-35 wew. 41 w godzinach pracy Urzędu.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

Nowe dowody osobiste z odciskiem palca oraz podpisem posiadacza dowodu

Od 7 listopada 2021 r. Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Nowe dokumenty tożsamości będą posiadały dwa odciski palców w formatach cyfrowych. W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych dowodów osobistych nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Z dotychczasowego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż minie jego ważność.

Więcej informacji na stronie internetowej:www.gov.pl/e-dowod.

 

dowody

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Obwieszczenie

z dnia 28 października 2021 r.

MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY LIPIE

Szanowni Państwo,

w związku z obradami XXXIX Sesji Rady Gminy Lipie, zaplanowanymi na czwartek, 28 października br. i realizowanymi zgodnie z wyznaczonymi przez stosowne akty prawne terminami, proszę, aby w ramach działań profilaktycznych zmierzających do zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronaowirusa, w spotkaniu uczestniczyli tylko radni gminy, sołtysi i wyznaczeni pracownicy Urzędu.

Mieszkańców zachęcam do zgłaszania uwag, wniosków i zapytań drogą telefoniczną (34/318 80 32 do 35 wew. 34) lub mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jednocześnie informuję, że obrady sesji będą transmitowane na żywo za pośrednictwem oficjalnego profilu gminy Lipie (facebook.com/lipie.gmina).

Proszę również, aby w spotkaniu nie uczestniczyły osoby, które zaobserwują u siebie objawy takie jak: gorączka, kaszel i inne charakterystyczne dla przeziębienia, grypy czy infekcji paragrypowych. Wszystkich przybyłych proszę o zachowanie środków ostrożności w postaci zajmowania miejsc w odpowiedniej odległości od pozostałych osób, obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas obrad oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę.

 Z poważaniem
Zbigniew Bystrzykowski
Przewodniczący Rady Gminy Lipie

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 632