w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego inwestycje realizowane w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Utrzymane obstrzenia w województwach:
śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim

obostrzenia

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia przypada największe na świecie ekologiczne święto – Światowy Dzień Ziemi lub inaczej Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był 21 marca 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce obchody zapoczątkowane zostały w roku 1990. Obecnie Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach na całym świecie.

Inicjatywa skupia się na promowaniu postaw proekologicznych. Ma również za zadanie uświadomić ludziom problemy związane ze zmianą klimatu, przeludnieniem czy brakiem wody.

Obchody Dnia Ziemi są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości koncentrują się wokół innej tematyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „Przywróć naszą Ziemię”.

dzien ziemi1

Poniżej zdjęcia gminy Lipie wykonane przez KSW FOTO Krzysztof Świtalski.

dzien ziemi2 dzien ziemi3 dzien ziemi4
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Szczepienia przeciw COVID 19 dla kolejnych grup wiekowych

szczepionka1Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, do 9 maja każda osoba, która ukończyła 18. rok życia, otrzyma e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Ponadto od 26 kwietnia br. zostanie uruchomiona rejestracja na ww. szczepienia dla kolejnych grup zgodnie z poniższym harmonogramem:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Gmina Lipie bez azbestu

footer logo 2W bieżącym roku po raz czwarty gmina Lipie pomoże mieszkańcom, którzy chcą usunąć ze swoich posesji wyroby zawierające azbest. W ramach programu Gmina Lipie bez azbestu, osoby zainteresowane mogą otrzymać dofinansowanie na działania z usuwaniem i utylizacją tych niebezpiecznych odpadów.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Radek   

Podziekowanie OSP

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 593