w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

 

III Ogólnopolski Turniej JAMAR FOOTBALL CUP 2011

5 czerwca 2011r. w godzinach 1100 – 1800 na boisku sportowym w Lipiu odbędzie się turniej piłki nożnej.
Zawody rozpoczną się uczestnictwem drużyn i ich opiekunów we Mszy Świętej o godz. 930 w Kościele Parafialnym w Dankowie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii

DSCF2040

Szkoła Podstawowa w Lipiu już tradycyjnie jest organizatorem konkursu ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych gminy Lipie.

Tegoroczna konkursowa rywalizacja miała miejsce 30 maja 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury, a poprzedziła ją inscenizacja pt. „Jan Długosz” w wykonaniu uczniów klasy V SP w Lipiu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

DZIEŃ DZIECKA

art1To radosne święto wszystkich dzieci na całym świecie obchodzone od ponad pół wieku. W Polsce obchodzi się je 1 czerwca. Choć dzień 1 czerwca został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Dniem Dziecka w niektórych krajach obchodzi się go w innych dniach. W Polsce i w innych europejskich krajach np. Czechy, Słowacja i niektórych nadbałtyckich (np.: Rosja) obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952. W Turcji dzieci obchodzą swoje święto 23 kwietnia, w Australii w czwartą środę października, w Argentynie w drugą niedzielę sierpnia a na Węgrzech w ostatnią niedzielę maja. Francuski odpowiednik Dnia Dziecka to Święto Rodziny, celebrowane 6 stycznia. Japońscy chłopcy świętują 5 maja, a dziewczynki 3 marca.
Jego inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood , której celem była zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Dzień Dziecka to najradośniejsze i najszczerzej roześmiane święto ze wszystkich. Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu i wielu sukcesów życzą:

Pracownicy
Urzędu Gminy Lipie

Przewodniczący Rady
Gminy Lipie
Tadeusz Pułka

Wójt Gminy Lipie
Bożena Wieloch


 
PDF Drukuj Email

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu

W dniu 27.05.2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu, pod patronatem Wójta Gminy Bożeny Wieloch, odbyła się uroczysta majówka z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Wieczorem o godz. 18.00 mogliśmy obejrzeć inscenizację o Janie Długoszu przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej z Lipia pod kierunkiem pani Jolanty Cyprych.

DSC05372

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH „ O uśmiech dziecka ”

w KŁOBUCKU   zaprasza na

festyn integracyjny „ JAK DOBRZE BYĆ DZIECKIEM” w dniu 05 czerwca 2011 r.,
który odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku od godz. 15 00.

Scan1219

 
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Lipie informuje, iż Gmina Lipie otrzymała dotację z Ministerstwa Gospodarki na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest wraz z opracowaniem Programu. W związku z powyższym na terenie Gminy w dniach od 06.06.2011 r. do 15.07.2011 r. zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Osoby przeprowadzające inwentaryzację będą posiadały stosowne upoważnienie Wójta Gminy Lipie. Przeprowadzona inwentaryzacja posłuży do opracowania Programu Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest z terenu Gminy, który umożliwi pozyskanie środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.


                                                                      Wójt Gminy
                                                                    mgr Bożena Wieloch

 
<< pierwsza < poprzednia 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 następna > ostatnia >>

Strona 598 z 600