w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Rozpoczęte inwestycje w Gminie

DSC05244

Remont drogi powiatowej na odcinku 5,6 km – od Dankowa przez Lipie, Albertów, Stanisławów, Lindów, do Julianowa. Więcej ...


 
PDF Drukuj Email

BEZPŁATNE EGZAMINY MISTRZOWSKIE

osoby, które chcą potwierdzić swoje kwalifikacje i ugruntować pozycję na rynku pracy

Projekt „Jestem mistrzem w swoim zawodzie”

 
PDF Drukuj Email
plakat
 
PDF Drukuj Email

Zmiana godzin pracy Urzędu Pocztowego w Lipiu

Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Częstochowie informuje, że od dnia 16.05.2011 r. nastąpi zmiana godzin pracy Urzędu Pocztowego Lipie.

Urząd będzie czynny:

  • poniedziałek 09:00 – 17:00 

  • od wtorku do piątku 09:00 – 15:30

 
PDF Drukuj Email

Uroczyste poświęcenie sztandaru OSP Lindów

do_3_maja_2011_1093 maja 2011r. o godz. 1230, w przeddzień obchodów Dnia Strażaka, na mszy świętej w kościele parafialnym w Lindowie, odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej z Lindowa.  W mszy uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipie – Bożena Wieloch, Prezes Gminnego Zarządu OSP – Tadeusz Pułka oraz miejscowi strażacy ze stojącym na czele Komendantem Tadeuszem Jeziorskim, Prezesem – Czesławem Leszczyńskim oraz gospodarzem – Jerzym Dziubałą (pełniącym również funkcję sołtysa wioski). Po mszy odbyło się spotkanie w remizie OSP, któremu towarzyszyły wspomnienia historyczne związane z założeniem jednostki strażackiej (1938r.) oraz barwne opowieści snute przez obecnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.
 
PDF Drukuj Email

„Witaj Maj, 3 Maj!”

3 Maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inicjatorem tej uroczystości gminnej była Wójt Gminy Bożena Wieloch, a organizatorami Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu i DSC04322Gminny Ośrodek Kultury w Lipiu. W uroczystości brali udział przedstawiciele lokalnych władz i instytucji. Zaproszenie przyjęli mieszkańcy gminy. W imieniu organizatorów przybyłych Gości powitali Dyrektor Gimnazjum Anna Wojtyra oraz Dyrektor Gminnego Domu Kultury Michał Kabała. Elementem znaczącym było wystąpienie Wójta Gminy, które podkreśliło rangę lokalnej uroczystości. Scenariusz uroczystości został opracowany i przygotowany przez nauczycieli Gimnazjum w Lipiu – Olgę Michalak i Teresę Podruczną. W uroczystość byli zaangażowani uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Lipie oraz działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zespół taneczny „Rytm”, grupa instrumentalna „Flesh” oraz zespół wokalny „Bławatek” z Zimnowody. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 
<< pierwsza < poprzednia 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 następna > ostatnia >>

Strona 640 z 641