w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jadwiga Przybylska   

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli /jedno z szesnastu biur repezentujących polskie regiony w Brukseli/ zaprasza do współpracy z Regionem Extremadura /Hiszpania/ przy składaniu wniosków w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Władze Regionu Extremadura realizują zintegrowany plan rozwoju zatrudnienia, przedsiębiorczości i aktywizacji, noszący nazwę PLAN 3E,będący silną podstawą działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Celem strategii jest identyfikacja źródeł przedsiębiorczości oraz koordynacja współpracy z lokalnymi podmiotami, umożliwiająca wsparcie lokalnego rynku. Doświadczenia Regionu Extremadura stanowią silny atut oraz czynią go mocnym partnerem w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Kotala   

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

eppzGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że od dnia 24.05.2012r. w godzinach od 730- 1530 w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej będą wydawane produkty żywnościowe w ramach programu „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej PEAD 2012, po ustaleniu dochodu rodziny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Przetarg na przebudowę budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu

Gmina Lipie ogłosiła przetarg na pierwszy etap przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu wraz z nadbudową budynku o sale lekcyjne w poddaszu. Planowany zakres robót obejmuje: wymianę 2 stropów, wymianę połaci dachowej, przebudowę istniejących i budowę nowych kominów, remont klatki schodowej oraz nadbudowę i adaptację poddasza na sale lekcyjne.

Wykonawcy mogą składać oferty do dnia 4 czerwca 2012 r. do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu o godzinie 10:15 w Urzędzie Gminy.

więcej....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Dodatkowe środki na budowę Orlika

Gmina Lipie otrzymała dodatkowe środki w ramach dotacji na budowę Orlika. Pierwotna kwota dotacji z Ministerstwa Sportu wynosząca 333 000,00 została na wniosek gminy zwiększona do kwoty 500 000,00 zł. Zwiększenie dotacji było możliwe ze względu na niski wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na mieszkańca. Dodatkowe środki pozwoliły na ograniczenie wkładu własnego gminy, a pozyskana w ten sposób kwota w wysokości 167 000,00 zł została przekazana decyzją radnych na dofinansowanie remontu i przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu oraz na budowę wodociągu w Dankowie.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

"Cyfrowa szkoła" w Parzymiechach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach znalazł się wśród szkół zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach programu „Cyfrowa Szkoła”. Całkowity koszt projektu wynosi 94 591,00 , w tym dofinasowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej 75 672,80 zł. oraz wkład własny Urzędu Gminy Lipie 18 918,20 zł. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego szkoła będzie mogła kupić m.in.: przenośne komputery dla uczniów i nauczycieli, tablicę interaktywną i projektor multimedialny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Bezpłatne konsultacje ginekologiczne

Informujemy mieszkanki naszej gminy, że z bezpłatnych porad i konsultacji ginekologicznych mogą korzystać również w Ośrodku Zdrowia w Popowie. W popowskim ośrodku można wykonać także badania cytologiczne. Lekarze przyjmują we wtorki i czwartki. We wtorek w godz. 14.30 – 17.00 lek. gin. Stanisław Petelewicz, w czwartek w godz. 14.00 – 16.00 lek. gin. Krystyna Starszak.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 następna > ostatnia >>

Strona 664 z 708