w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
11_test_3
 
PDF Drukuj Email

Zawiadomienie o wspólnym posiedzeniu Komisji Stałych Rady Gminy Lipie.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 4 listopada 2011 roku /piątek/ o godz. 12:00 w sali narad Urzędu Gminy w Lipiu odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem posiedzenia:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

WOJEWÓDZKI KONKURS KRASOMÓWCZY DZIECI I MŁODZIEŻY

DSCF3466Jeżeli ktoś myśli, że pełna emocji rywalizacja towarzyszy wyłącznie zawodom sportowym, to znaczy, że nigdy nie widział Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży.

To niezwykły turniej, do którego stają młodzi ludzie potrafiący biegle posługiwać się piękną polszczyzną. Konkurs ten, jak żaden inny rozbudza miłość do języka ojczystego, zachęca do poznawania własnego regionu oraz zdobywania wiedzy o Polsce i wielkich Polakach.

Tradycją turnieju jest, że zwycięscy poprzedniej edycji goszczą u siebie uczestników edycji bieżących. Szkoła Podstawowa w Lipiu już po raz trzeci była gospodarzem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej

DSC07563_crWe wtorek, 25 października, dokonano oficjalnego otwarcia ciągu dróg powiatowych. Na odcinku 5,6 km, od Dankowa do Julianowa (przez Lipie, Albertów, Stanisławów, Lindów) wykonano nowe nawierzchnie dróg. Położono także nowy chodnik (2,2 km) przy remontowanej drodze w Dankowie, w Lipiu przy ul. Nowej i ul. Częstochowskiej - do skrzyżowania na Albertów oraz w Albertowie od firmy Jamar do szkoły. Ponadto utwardzono pobocza, odtworzono rowy przydrożne i wykonano zjazdy na posesje i pola. Inwestycja jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz środków powiatowych i gminnych. Wkład gminy to 855,500 zł.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Lipie za rok szkolny 2010/2011

więcej ...

 
PDF Drukuj Email

Zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne

Wójt Gminy Lipie zaprasza wszystkie mieszkanki Gminy w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne piersi. Badania są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Scan1695

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 następna > ostatnia >>

Strona 669 z 690