w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wielkanoc
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Krasińska nauczyciel ZSP Lindów   

Gminny Konkurs Regionalnej Plastyki Obrzędowej – nagrody rozdane

P1000588W piątek, 30 marca 2012 r., w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lindowie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Regionalnej Plastyki Obrzędowej.

Szkoła w Lindowie konkurs zorganizowała już po raz ósmy. Jest to chyba najbardziej kolorowy konkurs w naszej gminie. Honorowy patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Lipie, Bożena Wieloch.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Walaszczyk-Kałuża, nauczyciel ZSP w Lipiu   

SMACZNIE I ZDROWO - PREZENTACJA STOŁU WIELKANOCNEGO

DSC00193W niedzielę, 25.03. 20 12r., w ramach gminnego projektu promującego zdrowy styl życia, w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Lipiu odbyła się prezentacja stołu wielkanocnego. Jej celem było przekonanie licznie przybyłych gości, że potrawy na świątecznym stole mogą być smaczne, estetyczne a przede wszystkim zdrowe. Serwowane przysmaki łączyły w sobie wielkanocne tradycje a zarazem wymogi dietetyczne. Rodzice, uczniowie i nauczyciele postarali się aby na stole nie zabrakło m.in. swojskiego chleba, tradycyjnych wielkanocnych bab - ale o obniżonej zawartości tłuszczu, drożdżowych baranków, chudej wędliny, galarety drobiowej i wieprzowej, wiosennego twarożku z dodatkiem szczypiorku i rzeżuchy oraz pasztetu drobiowego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol Żerdziński   

Historyczny sukces tenisistów z Lipia!

5We wtorek, 27 marca 2012 roku, w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Ligocie k. Bielska Białej, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 16 drużyn dziewczęcych i 16 chłopięcych - zwycięzców zawodów rejonowych z terenu całego Województwa Śląskiego. Rejon częstochowski w grupie dziewcząt reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 z Kłobucka, a wśród chłopców Szkoła Podstawowa z Lipia.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH OPON

Informujemy, że bezpłatna zbiórka zużytych opon odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2012 r. Zbierane będą opony o  wymiarach: szerokość do 40 cm, średnica do 120 cm.

Opony należy wystawić przed swoją posesję dnia 17 kwietnia 2012r. do godz. 730

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY

NIE STANOWI JUŻ PROBLEMU!

Na terenie gminy zorganizowano bezpłatną zbiórkę urządzeń elektrycznych. W myśl zapisów Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, selektywnemu zbieraniu podlegają następujące urządzenia: telewizory i monitory, wielkogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, (lodówki, zamrażarki, pralki itp.), małogabarytowe urządzenia AGD, (np. tostery, roboty kuchenne), elektronarzędzia, zabawki, świetlówki, sprzęt komputerowy i audiowizualny.


Harmonogram zbiórek:

1. 12 kwiecień 2012r. /czwartek/

2. 12 lipiec 2012r. /czwartek /

3. 12 październik 2012r. /piątek/

2. 12 lipiec 2012r. /czwartek /

Sprzęt prosimy o wystawić przed posesję do godz. 730


 
<< pierwsza < poprzednia 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 następna > ostatnia >>

Strona 671 z 708