w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Będzie nowa droga w Napoleonie

DSC07722_cr15 listopada 2011 r. rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 667006 S w miejscowości Napoleon. Do 21 grudnia tego roku ma powstać 1,2 km nowej drogi. W projekcie zakłada się wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego, wykonanie nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 metrów oraz wykonanie pobocza.

Do realizacji zadania komisja przetargowa wybrała ofertę złożoną przez firmę ADAC-LEWAR S.C. Tomasz Księżarek i Dariusz Żołnierczyk z siedzibą w Przystajni na kwotę 506.646,51 zł brutto. Zadanie to będzie w całości sfinansowane z promesy dotacyjnej otrzymanej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 
PDF Drukuj Email

Gotowi do odśnieżania!

odnieanieWiemy już kto będzie odśnieżał gminne drogi. W wyniku przetargu wyłoniono firmy, które będą odpowiadać za zimowe utrzymanie gminnych dróg. Do ich zadań będzie należało odśnieżanie oraz posypywanie dróg piaskiem i solą.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Scalanie gruntów w miejscowości Lipie

Scalanie gruntów, komasacja, łączenie w całość, skupianie gruntów należących do danego gospodarstwa przez wymianę dalej leżących działek na grunty sąsiadujące z nim. Dzięki scaleniu z wielu działek może powstać kilka. Powierzchnię każdej nieruchomości objętej scaleniem i podziałem pomniejsza się o powierzchnię niezbędną do wydzielenia działek gruntu pod nowe drogi lub pod poszerzenie dróg istniejących.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Obchody 11 listopada w naszej Gminie

DSC07711Święto Niepodległości w naszej kulturze jest niezwykłym pomnikiem dziejów Narodu Polskiego, przy którym co roku gromadzi się całe społeczeństwo polskie, aby przypomnieć sobie o wydarzeniach i ludziach, którym tak wiele zawdzięczamy.

W piątek 11 listopada 2011 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które były połączone z uhonorowaniem osób, organizacji, przedsiębiorstw zaangażowanych w działalność społeczną naszej Gminy.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Rady Gminy Lipie, Rady Powiatu Kłobuckiego, proboszcz parafii Danków – ks. Henryk Dusza, proboszcz parafii Lindów – ks. Sebastian Kępa, zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Lipie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Zawiadomienie o XIX Sesji Rady Gminy Lipie.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 18 listopada 2011 roku /piątek/ o godz. 800 w sali narad Urzędu Gminy w Lipiu odbędzie się XIX Sesja Rady Gminy Lipie z proponowanym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Wybór Sekretarza obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z XVIII Sesji Rady Gminy Lipie.
  5. Powołanie Komisji Uchwał.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany w budżecie gminy na rok 2011. (Projekt)
  7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Lipie.(Projekt)
  8. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego na obszarze gminy Lipie.(Projekt)
  9. Wnioski, zapytania i odpowiedzi.
  10. Zakończenie obrad XIX Sesji Rady Gminy Lipie.

Z poważaniem

Przewodniczący Rady Gminy Lipie

           Tadeusz Pułka

 
PDF Drukuj Email

mamo

 
<< pierwsza < poprzednia 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 następna > ostatnia >>

Strona 695 z 717