w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

REGULAMIN

XXXIII Trzeźwościowego Biegu Jesiennego

im. red. Tomasza HOPFERA

Parzymiechy, 1 października 2011

więcej ....

 
PDF Drukuj Email

Zarządzenia Wójta Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email

Zaproszenie na uroczystą sesję Rady Gminy Lipie

Z wielką radością pragniemy zaprosić Mieszkańców Gminy Lipie na uroczystą sesję Rady Gminy Lipie, która odbędzie się w niedzielę 25 września 2011 r. o godzinie 930 w Gminnym Ośrodku Kultury w sprawie nadania ks. kan. Czesławowi Chwałowi tytułu HONOROWEGO OBYWATELA GMINY LIPIE.

Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Dankowskiej o godzinie 1100 zostanie odprawiona Msza Święta za duszę śp. jego twórcy i pierwszego Kustosza.

Liczymy na Państwa obecność.

 
PDF Drukuj Email

Zaproszenie na spotkanie w sprawie koncepcji zalewu w Dankowie 

Wójt Gminy Lipie zaprasza Mieszkańców Gminy na spotkanie, podczas którego zaprezentowana zostanie koncepcja zalewu w Dankowie.

Spotkanie odbędzie się w dniu 26 września 2011 r. (poniedziałek) o godzinie 1800 w sali OSP w Dankowie.

Uczestnictwo w zebraniu zadeklarowali:

Członek Zarządu Województwa Śląskiego - Aleksandra Banasiak oraz Dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach – Joanna Ślusarczyk.

 
PDF Drukuj Email

„Piękna wieś województwa śląskiego” – konkurs rozstrzygnięty

Miło nam ogłosić, że dwóch laureatów konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” wywodzi się z terenu naszej gminy.

W konkursie zorganizowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego w kategorii Najpiękniejsza zagroda wiejska II miejsce zajęła zagroda Państwa Słomianów z Natolina. W tej kategorii jury oceniało: spójność z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym; estetykę części mieszkalnej, części gospodarczej /produkcyjnej i usługowej/ oraz części rekreacyjno – wypoczynkowej oraz zakres przedsięwzięć dostosowujących do wymogów ochrony środowiska.

W kategorii Najlepsza strona internetowa sołectwa III miejsce zajęła strona internetowa prowadzona przez Pana Jarosława Jędrysiaka „ Parzymiechy”. W tej kategorii brano pod uwagę: łatwość wyszukiwania strony (link do strony gminy, starostwa, województwa, link na stronie gminy; szatę graficzną strony (plan wsi, zdjęcia itp.); czytelność strony (przejrzystość umieszczanych danych, łatwość w poszukiwaniu podstawowych danych o sołectwie); jakość i ilość informacji umieszczanych na stronie ( historia, położenie, tradycja, kultura, inicjatywy społeczne, aktywność samorządowa społeczności lokalnej, istniejące stowarzyszenia, wizje przyszłości, osiągnięcia, adres e-mail, dane do kontaktu, sołtys, rada sołecka, zebrania wiejskie – plany, decyzje itp.).

Oficjalny serwis Województwa Śląskiego

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
PDF Drukuj Email

100 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzymiechach


W tym roku mija 100 lat od założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzymiechach. Strażacy, mieszkańcy oraz zaproszeni goście będą świętować jubileusz w niedzielę 18 września 2011 r.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 następna > ostatnia >>

Strona 700 z 717