w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

„Moja kreatywka„

20221208 184734W dniu 08.12.2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu na zajęciach „Moja kreatywka„ gościliśmy Ekodoradcę Subregionu Północnego Województwa Śląskiego - Panią Ewę Chojnacką, która współpracuje z Gminą Lipie. Podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu z pomocą Pani Ewy oraz Dominiki stworzyły własne ozdoby świąteczne ( stroiki oraz choinki), otrzymały również dyplomy Małego ekologa oraz Certyfikat ekologiczny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Smaki jesieni

20210325 020154W sobotę, 3 grudnia br., w remizie OSP Albertów odbyła się degustacja tradycyjnych regionalnych potraw pod hasłem „Smaki jesieni”. Spotkanie było zorganizowane przez Stowarzyszenie Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kłobuckiego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Kałuża   

Ratujmy nasz klimat! Czyste powietrze to lepsze życie”
II Gminny Konkurs Ekologiczny

22Powietrze jest elementem środowiska, które nie zna granic, a jest niezbędne do życia wszystkich organizmów. Ogromne znaczenie ma jego jakość i wpływ, jaki każdy z ludzi ma na jego czystość.  

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Sośniak   

Nie grab liści i chroń jeże

Piękna złota jesień to czas porządków w przydomowych ogrodach, ale również miejskich parkach i zieleńcach. Intensywne grabienie liści i składowanie ich w plastikowych workach nie służy jednak przyrodzie i żyjącym tam zwierzętom. Międzynarodowy Dzień Jeża, przypadający 10 listopada, to dobra okazja, żeby przypomnieć, iż kopce opadłych liści są naturalnym schronieniem dla tych pożytecznych, kolczastych zwierząt, i to właśnie w nich najczęściej spędzają zimę.

1460x616

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Znów wysoko w rankingu

pngegg129W opublikowanym w listopadzie ogólnopolskim Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", gmina Lipie w kategorii Gminy wiejskie znalazła się wysoko w klasyfikacji krajowej oraz w czołówce gmin powiatu kłobuckiego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Ruszył nabór wniosków o wypłatę dodatku elektrycznego

Informujemy, że od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego.

Dodatek ten przysługuje w przypadku, gdy w gospodarstwie domowym główne źródło ogrzewania jest zasilane energią elektryczną (np. pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne) oraz źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Należy jednak podkreślić, że dodatek elektryczny nie przysługuje:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 698