w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email

Złote Gody w Gminie Lipie

8231 stycznia 2012 r . obchodziliśmy uroczystość Złotych Godów. Osiem par z terenu naszej gminy świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Pary małżeńskie obchodzące w tym roku swój „złoty” jubileusz to Państwo: Anna i Piotr Kotas z Szyszkowa, Janina i Daniel Król z Rębielic Szlacheckich, Teresa i Marian Krystek ze Stanisławowa, Kazimiera i Józef Maciołek z Grabarzy, Cecylia i Jerzy Podgórscy z Lipia, Longina i Eugeniusz Ślązak ze Stanisławowa, Kazimiera i Piotr Tasarz ze Stanisławowa, Anna i Władysław Zając ze Zbrojewska.

O godzinie 1500 w kościele parafialnym w Dankowie odbyła się msza św., na której przybyli Jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Mszę w intencji Jubilatów odprawił ks. proboszcz Henryk Dusza.

Po mszy wszyscy udali się do Urzędu Gminy w Lipiu, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Gości powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Brzózka. Wójt Gminy, Bożena Wieloch, w słowach skierowanych do świętujących par małżeńskich podziękowała za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wielu wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Podczas uroczystości Wójt odznaczyła Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Były także listy gratulacyjne, okolicznościowe upominki i kwiaty. Dla upamiętnienia tej wzniosłej chwili wykonano pamiątkowe fotografie, które w formie albumu zdjęciowego otrzyma każda para.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, pełnej wspomnień i refleksji, przy lampce szampana i okolicznościowym poczęstunku.

Czcigodnym Jubilatom życzymy dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na dalsze wspólne lata.

Zapraszamy do galerii ...