w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksenia Krasińska-Kotas   

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy ekonomiczno-finansowej w ramach projektu "Ferie z ekonomią 4"

feriezekonomiaOstatnim etapem, podsumowującym realizację projektu „Ferie z ekonomią 4”, był konkurs wiedzy ekonomiczno – finansowej. Przygotowanie do testu wymagało od uczniów nie tylko poświęcania czasu na naukę, lecz także wykorzystania zdobytej już wiedzy ekonomiczno-finansowej.

Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu: Adam Komorowski, Kamil Leszczyński i Mateusz Trojak, którzy uzyskali tytuł Laureata. Nagrodą w konkursie indywidualnym są tablety. Ponadto sukcesy indywidualne naszych uczniów przełożyły się na nagrodę finansową dla szkoły, w wysokości 1.500,00 zł., z przeznaczeniem na zakup niezbędnego wyposażenia edukacyjnego, w szczególności służącego edukacji ekonomicznej. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

Łącznie do konkursu przystąpiło 145 uczniów z całej Polski. Test wiedzy składał się z 25 losowo wybranych pytań jednokrotnego i wielkokrotnego wyboru, z pytań otwartych i opisowych, pytań prawda-fałsz oraz pytań przeciągnij-upuść, wybieranych z banku pytań. Test był przeprowadzony elektronicznie przy pomocy aplikacji multimedialnych i wymagał od uczniów kompetencji cyfrowych. na jego rozwiązanie każdy uczeń miał 18 minut, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywał 1 punkt.

Zgodnie z regulaminem, Laureatami zostało 20 uczniów, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów. W kategorii drużynowej tytuł laureata został przyznany szkole, w której trzech uczniów zdobyło największą liczbę punktów, przy czym każdy z nich musiał uzyskać nie mniej niż 70% możliwych do zdobycia punktów. W tej kategorii przyznano nagrody tylko dla 3 szkół w Polsce.

Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie zdobyte w projekcie „Ferie z ekonomią 4”, odpowiednio zaowocują w przyszłości młodych ludzi.