w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

Płonąca granica

Świadkowie wojennych zbrodni w gminie Lipie mówią. Koniecznie obejrzyj film „Płonąca granica”. Teraz dostępny dla wszystkich.

Mieszkańcy gminy Lipie przechowują w rodzinach pamięć o ofiarach zbrodni wojennych, których na tym terenie dopuścili się Niemcy w pierwszych dniach września 1939 roku i w okresie okupacji. Wraz z upływem lat świadków tych tragicznych wydarzeń jest wśród nas coraz mniej. Na szczęście zgromadzono ich relacje i wspomnienia, by na zawsze stanowiły świadectwo okrucieństw wojny, których doświadczyła nasza mała ojczyzna i cała Polska.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogdan Gniła   

INFORMACJA O TERMINIE PŁATNOŚCI

PodatkiPrzypominamy, że dnia 15 maja (poniedziałęk) upływa termin płatności II raty zobowiązań pieniężnych za 2023 rok, z tytułu podatku rolnego, leśnego i podatku od nieruchomości. Podatki należy wpłacać na rachunek Urzędu Gminy Lipie- B.S. Krzepice O/Lipie konto nr 93 8250 1026 2102 0000 0026 0001, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub u sołtysa (inkasenta).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Cieśla-Jasiak   

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Albertów w Gminie Lipie

logo przetargGmina Lipie ogłosiła postępowanie o udzielenie zamówienia na zadanie pn.„ Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Albertów w Gminie Lipie” zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do dnia 26.05.2023 r. do godz. 8:30.

Szczegółowe informację znajdują się pod adresem:https://www.bip.lipie.akcessnet.net/index.php?job=wiad&idg=5&id=1435&x=1&y=3&n_id=6011

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

punkt konsultacyjny08052023

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Heluszka   

Uroczystość nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Kluczborku

W dniu 28 kwietnia Wójt Gminy Lipie uczestniczyła w uroczystości nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Kluczborku.

Przypomnijmy, że już od wielu lat osadzeni z zakładu wykonują na rzecz gminy Lipie prace systemem gospodarczym w ramach umowy o nieodpłatnej pracy osadzonych. O efektach prac wykonywanych z udziałem skazanych na bieżąco informujemy mieszkańców na łamach biuletynu „Nasza Gmina”.

Poniżej zdjęcia z uroczystości oraz tekst podziękowań przekazanych przez Wójt Gminy Lipie

(źródło zdjęć z uroczystości: Zakład Karny w Kluczborku https://www.facebook.com/zkkluczbork)

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Bezpłatna aplikacja „Moje Odpady”

Od 1 maja 2023 r. gmina Lipie uruchomiła dla swoich mieszkańców aplikację „Moje Odpady”. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które m.in. umożliwia sprawdzenie w jakim terminie odbierane są dane frakcje odpadów, przy jednoczesnym ustawieniu preferencji w zakresie terminu otrzymania powiadomień (np. w dniu odbioru odpadów, dzień wcześniej, itp.). Oprócz tego w aplikacji są dostępne informacje o godzinach pracy PSZOK, a także informacje w zakresie edukacji ekologicznej (np. klikając w aplikacji nazwę dowolnej frakcji  odpadów dowiemy się co należy wrzucać  do danego pojemnika lub worka). 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 717