w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Można założyć firmę za unijne pieniądze!

Informujemy, że Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie przystąpiła do realizacji projektu pn: „MOJA FIRMA”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”, Priorytet VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich” Program Operacyjny Kapitał Ludzki w województwie śląskim).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Tomasz Kośny, Karol Żerdziński   

I INTEGRACYJNY TURNIEJ FIRM I INSTYTUCJI
W PIŁCE NOŻNEJ MĘŻCZYZN

tf19

W sobotę, 19 maja 2012 roku, na boisku sportowym w Lipiu odbył się pierwszy w historii naszej gminy Integracyjny Turniej Firm i Instytucji w Piłce Nożnej Mężczyzn. Zawody zorganizował Parafialny Klub Sportowy Św. Stanisław w Dankowie, działający przy tutejszej parafii.

Głównym inicjatorem i organizatorem sportowej rywalizacji był ks. Tomasz Kośny, który punktualnie o godzinie 17 powitał zawodników i zaproszonych gości m.in.: Wójta Gminy Lipie - Bożenę Wieloch, Przewodniczącego Rady Powiatu w Kłobucku - Zbigniewa Pilśniaka, Radnego Gminy Lipie - Ludwika Cieślińskiego oraz sołtysa miejscowości - Jacka Majchrzaka. Otwarcie imprezy uświetniła orkiestra dęta działająca przy GOK w Lipiu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jadwiga Przybylska   

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli /jedno z szesnastu biur repezentujących polskie regiony w Brukseli/ zaprasza do współpracy z Regionem Extremadura /Hiszpania/ przy składaniu wniosków w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Władze Regionu Extremadura realizują zintegrowany plan rozwoju zatrudnienia, przedsiębiorczości i aktywizacji, noszący nazwę PLAN 3E,będący silną podstawą działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Celem strategii jest identyfikacja źródeł przedsiębiorczości oraz koordynacja współpracy z lokalnymi podmiotami, umożliwiająca wsparcie lokalnego rynku. Doświadczenia Regionu Extremadura stanowią silny atut oraz czynią go mocnym partnerem w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Kotala   

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

eppzGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipiu informuje, że od dnia 24.05.2012r. w godzinach od 730- 1530 w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej będą wydawane produkty żywnościowe w ramach programu „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej PEAD 2012, po ustaleniu dochodu rodziny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Przetarg na przebudowę budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu

Gmina Lipie ogłosiła przetarg na pierwszy etap przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu wraz z nadbudową budynku o sale lekcyjne w poddaszu. Planowany zakres robót obejmuje: wymianę 2 stropów, wymianę połaci dachowej, przebudowę istniejących i budowę nowych kominów, remont klatki schodowej oraz nadbudowę i adaptację poddasza na sale lekcyjne.

Wykonawcy mogą składać oferty do dnia 4 czerwca 2012 r. do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu o godzinie 10:15 w Urzędzie Gminy.

więcej....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kubicki   

Dodatkowe środki na budowę Orlika

Gmina Lipie otrzymała dodatkowe środki w ramach dotacji na budowę Orlika. Pierwotna kwota dotacji z Ministerstwa Sportu wynosząca 333 000,00 została na wniosek gminy zwiększona do kwoty 500 000,00 zł. Zwiększenie dotacji było możliwe ze względu na niski wskaźnik dochodów podatkowych w przeliczeniu na mieszkańca. Dodatkowe środki pozwoliły na ograniczenie wkładu własnego gminy, a pozyskana w ten sposób kwota w wysokości 167 000,00 zł została przekazana decyzją radnych na dofinansowanie remontu i przebudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu oraz na budowę wodociągu w Dankowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 następna > ostatnia >>

Strona 489 z 533