w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
AKTUALNOŚCI
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wolny wybieg a grypa ptaków – informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

więcej....

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Słomian   

Rozpoczęły się prace przy realizacji chodnika w miejscowości Julianów

DSC01502W ciągu drogi powstanie chodnik z kostki brukowej, który od strony nawierzchni asfaltowej ograniczony będzie krawężnikiem betonowym, a od strony posesji obrzeżem. W ramach realizacji zadania wykonane zostaną przepusty z korytek ściekowych, odprowadzające wodę deszczową z powierzchni drogi do przydrożnych rowów. Prace będą wykonywane systemem gospodarczym przy udziale osadzonych pracujących na rzecz gminy Lipie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Słomian   

Rozpoczęły się prace przy budowie wodociągu w miejscowości Parzymiechy ul. Stawowa.

20170307 083636Na odcinku 1478 metrów powstanie nowa sieć wodociągowa z rur PCV o średnicy 110mm. Zadanie realizowane jest przez firmę Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „EKOINŻBUD” Łukasz Stępień 97-300 Piotrków Trybunalski ul. Krakowskie Przedmieście 56 , która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę. Termin zakończenia zadania przypada na dzień 28.04.2017r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogdan Gniła   

INFORMACJA

Uprzejmie przypominamy, że dnia 15 marca (środa) upływa termin płatności I raty zobowiązań pieniężnych za 2017 rok, tj. podatku rolnego, leśnego i podatku od nieruchomości.

Podatki należy wpłacać na rachunek Urzędu Gminy Lipie- B.S. Krzepice O/Lipie konto nr 93 8250 1026 2102 0000 0026 0001, w kasie Urzędu Gminy Lipie, w placówce pocztowej lub do rąk inkasenta w osobie sołtysa.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

OSP Szyszków w KSRG

ss1Decyzji o włączeniu Jednostki w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego nadanej przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszka Suskiego. Wręczenia tego ważnego i zaszytego dokumentu dokonał zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Robert Ladra. Poniżej fotorelacja autorstwa Tomasza Delocha.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Cyprych, Lidia Krystek   

Angielski nie zna granic

P3060069W dniach od 5 do 10 marca 2017r., w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego kidSPEAK, ZS-P w Lipiu gości dwie wolontariuszki z Indonezji i Rosji.

Diantha przyjechała do nas z Dżakarty, stolicy Indonezji, a Olga z Rostowa nad Donem w Rosji. Obie dziewczyny należą do międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, która od ponad 66 lat rozbudza w młodych ludziach chęć poznawania świata oraz innych kultur, w czym bardzo pomocna jest znajomość języka angielskiego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Pozytywna decyzja dla OSP Lipie

znak zospInformujemy, że wniosek o dotację do zakupu samochodu pożarniczego złożony do Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa śląskiego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lipiu został rozpatrzony pozytywnie.

Jednostka otrzymała dofinansowanie do zakupu średniego samochodu pożarniczego w kwocie 300.000,00 zł pochodzące ze środków Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 274