w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
rajd_rowerowy
 
PDF Drukuj Email

Zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne

Wójt Gminy Lipie zaprasza wszystkie mieszkanki Gminy w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne piersi. Badania są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Plakat_Lipie

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Komunikat z dnia 21.07.2011 r

 
PDF Drukuj Email

Opłaty za dodatkowe godziny w przedszkolu

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, realizacja podstawy programowej przedszkola, obejmująca nauczanie, wychowanie i opiekę jest bezpłatna w czasie 5 godzin dziennie. Za czas pobytu dziecka przekraczający 5 godzin Rada Gminy ustala opłatę godzinową.

W dniu 18 lipca 2011r. na nadzwyczajnej sesji, Rada Gminy Lipie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia dodatkowe udzielane przez przedszkola publiczne (w czasie przekraczającym obowiązkowe i bezpłatne 5 godzin). Ustalona wysokość opłaty wynosi 1,20 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych. Wymiar godzin płatnych będzie deklarowany przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka. Szczegółowe zasady korzystania z godzin ponadwymiarowych i wnoszenia opłat określi umowa cywilno-prawna zawarta pomiędzy dyrektorem jednostki oświatowej a rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka.

Za drugie i każde następne dziecko z tej samej rodziny, opłata wyniesie połowę ustalonej kwoty. Zwolnione z opłat będą dzieci, którym koszty żywienia pokrywa opieka społeczna.

 
PDF Drukuj Email

Zawiadomienie o XIII Sesji Rady Gminy Lipie

Na wniosek Wójta Gminy Lipie w dniu 18 lipca 2011 roku o godz. 9ºº w sali narad Urzędu Gminy Lipie odbędzie się XIII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Lipie.

Sesja Nadzwyczajna odbędzie się w celu przyjęcia projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia dodatkowe udzielane przez przedszkola publiczne, dla których organem prowadzącym jest Gmina Lipie.

Postanowienie Nr 12/2011

Załącznik do Postanowienia Nr 12/2011

 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Komunikat z dnia 15.07.2011 r

 
<< pierwsza < poprzednia 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 następna > ostatnia >>

Strona 624 z 632