w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!

aaW dniach 18 i 19 września, dzięki staraniom powiatu kłobuckiego, do gminy Lipie zawita nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. W godzinach od 9.00 do 14.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy Lipie uczniowie naszych szkół, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne będą korzystać ze świadczeń.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym z aparatami RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci. W dentobusie będą udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

W ramach ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej Ministerstwo Zdrowia zakupiło 16 dentobusów, które przekazane zostały wojewodom, a następnie udostępnione nieodpłatnie świadczeniodawcom wybranym do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w danych dentobusach.

Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w dentobusie są pokrywane w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia.