w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email

INFORMACJA WÓJTA GMINY LIPIE

W czerwcu br. gmina Lipie zakończyła realizację pierwszego etapu zadania p.n. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz wymiana wodociągu z rur AC na PE w miejscowościach Lipie, Napoleon, Parzymiechy ”.

We wrześniu rozpoczęły się podłączenia nowych przyłączy wody do budynków mieszkalnych w miejscowości Parzymiechy na odcinku przy ul. Częstochowskiej od posesji nr 6 do posesji nr 49 oraz w miejscowości Napoleon na odcinku od posesji nr 2 do posesji nr 28. Gmina zapewnia dostawę niezbędnych materiałów, tj. rur, kształtek i węzłów wodomierzowych oraz wykonanie montażu nowego węzła wodomierzowego w budynku przez pracowników tut. Urzędu. Natomiast prace rozbiórkowe, ziemne i odtworzeniowe na terenie prywatnych posesji mieszkańcy wykonują we własnym zakresie.

W związku z informacją, dotyczącą złego stanu jakości wody po podłączeniu nowych przyłączy, opublikowaną w dniu 26 września br. na profilu Facebook o nazwie Gmina Lipie, prowadzonym przez mieszkańca Parzymiech /nie jest to strona Gminy Lipie, jako jednostki samorządu terytorialnego/, informuję, iż od początku prac do tut. Urzędu nie wpłynęły żadne uwagi od mieszkańców Parzymiech i Napoleona w tym zakresie.

W dniu dzisiejszym pracownicy Urzędu Gminy Lipie dokonali wizji w terenie na kilku posesjach, stwierdzając organoleptycznie właściwą jakość wody. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, proszę mieszkańców o kontakt z pracownikami tut. Urzędu, którzy podejmą stosowne działania: tel. 34/318 80 32-35 wew.42 oraz 606 387 440 lub 600 956 251.

Dziękuję Państwu za wyrozumiałość i cierpliwość w trakcie realizacji inwestycji.

Z poważaniem

Bożena Wieloch

Wójt gminy Lipie