W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach 10. edycji konkursu „Zielona Pracownia”, podczas której uhonorowanych zostało 70 laureatów.

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lindowie znalazł się w gronie 70 szkół z województwa śląskiego, w których powstanie 70 nowych zielonych pracowni – dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To jest właśnie efekt rozstrzygniętego konkursu „Zielona Pracownia 2024”, w którym oceniano w sumie 148 wniosków.
Celem konkursu jest utworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Nasza nowa ekopracownia będzie nosić nazwę „Eko-stacja Ziemia”. 13 czerwca 2024 r. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomu za konkurs „Zielona Pracownia 2024”. Nagrodę odbierali: reprezentująca władze gminy Lipie Katarzyna Kalus oraz przedstawiciele szkoły. Autorkami zwycięskiego projektu ekologicznego są: dyrektor Anita Zyna oraz nauczycielka Jolanta Kasprzak.
Maksymalna kwota dotacji to 48 tys. zł. Wcześniej szkoła w Lindowie została nagrodzona w konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”  – zdobywając kwotę 12 tys. zł. Teraz – dzięki nagrodzie pieniężnej  w kwocie 60 tys. zł w naszej szkole powstanie nowoczesna i atrakcyjna pracownia.
 

Autor: 

Jarosław Jędrysiak