w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

W dniu 28 lipca 2011 r. w parku w Parzymiechach odbyło się spotkanie Wójta Gminy Lipie Pani Bożeny Wieloch z Panem Markiem Grzybem Dyrektorem Ośrodka Terapii Uzależnień w Przymiechach, w spotkaniu uczestniczyli również, Pan Piotr Woźniak – Radny Gminy Lipie, oraz pracownicy Urzędu Gminy Lipie i Ośrodka Terapii Uzależnień w Parzymiechach.

Celem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska Gminy Lipie i Ośrodka Terapii Uzależnień w Parzymiechach dotyczącego wzniesienia ogrodzenia oraz budowy bram. Projekt uzgodnień został przedstawiony na załączonej mapie.

Wypracowane stanowisko jest podstawą do prowadzenia dalszych rozmów z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w celu uzyskania pozwolenia na wzniesienie ogrodzenia, co stanowi warunek konieczny do przejęcia parku od Urzędu Marszałkowskiego na rzecz Gminy Lipie.

 
PDF Drukuj Email

Gmine zawody sportowo-pożarnicze

plakat_straz_st

 
PDF Drukuj Email

Informacja w sprawie testu sprawności syren

 

Scan1628

 
PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie meteorologiczne

 

Komunikat z dnia 28.07.2011 r

 
PDF Drukuj Email

Program ochrony powietrza dla sfer województwa śląskiego

W ramach prowadzonej procedury opracowywania Programu ochrony powietrza dla sfer województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy stężeń substancji w powietrzu, uzupełnionego o strefy częstochowsko – lubliniecką i gliwicko – mikołowską zakończony został I etap opracowywania projektu dokumentu, którego celem jest określenie skutecznych i możliwych do realizacji działań stwarzających możliwość osiągnięcia i utrzymania standardów jakości powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM 10.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

67 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku, w stolicy o 17.00 wybiła godzina "W" - rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Było ostatnim z Wielkich Powstań, które wytyczyło drogę do dalszej walki o byt narodowy. Trwający 63 dni heroiczny zryw wyzwoleńczy pokazał światu, że Polacy nigdy nie utracili ducha walki i za wszelką cenę pragnęli odzyskać wolność. Powstanie Warszawskie to wystąpienie przeciwko totalitaryzmowi, przeciwko wizji świata nakreślonej przez Hitlera i Stalina.

Chyląc głowy przed bohaterstwem Tych, którzy idąc w bój o Wolną Polskę gotowi byli rzucić na stos swój życia los, zwracam się do Wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy – gdy 1 sierpnia o godz. 17, syreny przypomną godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, przystańmy i odłóżmy codzienne sprawy, by minutą ciszy i zadumy uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność naszej Ojczyzny.

Wójt Gminy Lipie

Bożena Wieloch

 
<< pierwsza < poprzednia 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 następna > ostatnia >>

Strona 663 z 672