w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol Żerdziński   

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów tenis oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Historyczny sukces tenisistów z Lipia!

5We wtorek, 27 marca 2012 roku, w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Ligocie k. Bielska Białej, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 16 drużyn dziewczęcych i 16 chłopięcych - zwycięzców zawodów rejonowych z terenu całego Województwa Śląskiego. Rejon częstochowski w grupie dziewcząt reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 z Kłobucka, a wśród chłopców Szkoła Podstawowa z Lipia.

Każda z drużyn, zarówno chłopców jak i dziewcząt, składała
się z 3 zawodników. Uczestnicy rywalizowali w turnieju indywidualnym - za każde zdobyte miejsce otrzymywali określoną liczbę punktów. O wyniku drużyny, decydowała suma punktów zdobytych przez trójkę zawodników.

Po pięciogodzinnej walce, drużyna SP Kłobuck uplasowała się na miejscu IX, w ogólnej, drużynowej klasyfikacji, natomiast drużyna SP Lipie zajęła wysokie miejsce IV, ulegając tylko drużynom szkół podstawowych z Pszowa, Mysłowic i Żywca.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Województwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Kat. Dziewczęta

  1. Zespół Szkół Sportowych Mysłowice
  2. SP nr 1 Chybie
  3. SP nr 3 Ligota
  4. SP nr 18 Tychy
  5. SP w Stanicy

Kat. Chłopcy

  1. SP nr 1 Pszów
  2. Zespół Szkół Sportowych Mysłowice
  3. SP nr 3 Żywiec
  4. SP Lipie
  5. SP Nakło Śląskie

Skład zwycięskiej drużyny: Komor Adrian, Troczka Jakub, Pietrzyca Kamil

Opiekun: Karol Żerdziński

{gallery}tenis{/gallery}